wtorek, 31 maja 2016

ŚDM w Krakowie (część 2): utrudnienia na drogach krajowych i wojewódzkich - zalecane objazdy

ŚDM do przede wszystkim wizyta w Krakowie Papieża Franciszka. Ze względu na przewidywaną liczbę pielgrzymów, szacowaną już na nawet 2,5 miliona, w Krakowie zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu na drodze krajowej 94, a także drogach wojewódzkich 964, 966 i 967 w dniach 29-31 lipca.

Proponowane zmiany dotyczą przed wszystkim podziału dróg na odcinki wyłączone z ruchu pojazdów i przeznaczone wyłącznie dla ruchu pieszych i ewentualnych służb ratunkowych. Na niektórych odcinkach dróg planowane jest wprowadzenie ograniczeń dla ruchu pojazdów (mieszkańcy, dojazd do firm, autokary z pielgrzymami) oraz dla ruchu pieszych. zostaną także wprowadzone trasy objazdowe dla pozostałych użytkowników dróg.

mat. ZIKiT
Trzeba sobie powiedzieć jasno: w tych dniach Wieliczka będzie w zasadzie wyjęta z atlasu drogowego. Jedyną opcją przejazdu w kierunku Krakowa i dalej będzie wjazd na autostradę A4, która utonie w niewyobrażalnych korkach. ZIKiT proponuje też objazdy przez Dobrzyce i Myślenice do „zakopianki”. Ze swojej strony, przynajmniej jeśli chodzi o jazdę samochodem osobowym, polecam drogę z Bochni do Nowego Brzeska, a następnie przez Proszowice i Słomniki do Skały, a stamtąd do Olkusza. Nie jest to trasa najlepszych lotów, ale i tak lepsze to niż korki.

Z południowego Podkarpacia zalecana jest jazda przez Jasło i Nowy Sącz do Skomielnej, i dalej w kierunku Śląska. Podobny objazd zalecany jest z Podhala w stronę Warszawy, ale jeśli ktoś chce zaoszczędzić kilometrów, lepiej pojechać z Rabki do Limanowej, skąd skierować się na Bochnię i Nowe Brzesko. Stamtąd trasą DK79 do Pacanowa i drogą DK73 do Kielc. Dużo sprawniej niż przez Sosnowiec i Szczekociny do Jędrzejowa – jakieś 60 kilometrów mniej do przejechania.

mat. ZIKiT
Już jutro szczegółowy plan wyłączeń poszczególnych ulic w Krakowie.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane