poniedziałek, 9 maja 2016

WARSZAWA: RegioJet wkracza do Polski

Do Polski miało już wejść wielu przewoźników innych, niż PKP Intercity i Przewozy Regionalne. Miał być na przykład LEO Express, który ostateczną batalię z dostępem do naszej infrastruktury kolejowej przegrał w atmosferze totalnej rezygnacji. W 2014 roku Radim Jančura, szefujący czeskiemu RegioJet, także wyrażał zainteresowanie dalekobieżnymi przewozami kolejowymi w Polsce. Ostatecznie jednak, jak to przy zdrowej konkurencji bywa, nic z tego nie wyszło.

Czeski prywatny przewoźnik jednak nie odpuszcza - RegioJet uruchomi od lipca nowe połączenie na trasie Warszawa – Praga. Jednak Ci, którzy oczekiwaliby nowego standardu podróży koleją znanego z Czech czy Słowacji, zdziwią się, ponieważ RegioJet linię do Warszawy będzie bowiem obsługiwał autobusem.

Pierwszy autobus na linii Praga – Warszawa wyjedzie ze stolicy Czech 1 lipca. Trasę tę będzie pokonywał w środę, piątek i niedzielę, natomiast w drogę powrotną z Warszawy pojedzie we wtorki, czwartki i soboty. Z Pragi autobus wyjedzie o godzinie 10:00 i dotrze do Warszawy na 20:05. Kurs z Warszawy zaplanowano na 9:15, w stolicy Czech ma się pojawić o 19:20. Po drodze autobus zatrzyma się w Łodzi, Wrocławiu, Nachodzie i Hradcu Kralove. Ceny biletów rozpoczynają się od 60 złotych.

RegioJet to dobrze znana marka, będąca własnością biura podróży Student Agency, popularnego w Czechach i na Słowacji. Przewoźnik obsługuje międzynarodowe kolejowe połączenie z Praga – Koszyce oraz Ostrawa – Koszyce, dodatkowo oferując komercyjne usługi na trasie Bratysława – Koszyce na terenie Słowacji. Wykonuje też przewozy lokalne na trasie Bratysława – Komárno, a ponad 100 autobusów realizuje liczne poąłczenia krajowe w Czechach i na Słowacji oraz kursy międzynarodowe, na przykład współpracując z Deutsche Bahn.

Czy jeszcze ktoś zastanawia się, dlaczego pociągi w Polsce są drogie?

fot.: www.transport.sk

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane