wtorek, 24 maja 2016

WARSZAWA: utrudnienia kolejowe w związku z budową Trasy Świętokrzyskiej

Od 27 maja do 11 czerwca w Warszawie trwać będą spore utrudnienia w ruchu pociągów na praskim brzegu. Zmienią się rozkłady i organizacja przejazdów wszystkich pociągów kursujących od Warszawy Wschodniej w kierunku Legionowa. Zmiany są związane z budową Trasy Świętokrzyskiej i tunelu pod linią kolejową na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga.

Pociągi SKM S3 będą obsługiwały trasę skróconą Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Dla pociągów SKM S9 będzie obowiązywała trasa: Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska / Warszawa Zachodnia. Część pociągów jadących z Wieliszewa / Legionowa będzie kończyła kursy na przystanku Warszawa ZOO. Jednocześnie zostanie zmieniony rozkład jazdy.

Wybrane pociągi Kolei Mazowieckich linii RL będą obsługiwały trasę Modlin – Warszawa Lotnisko Chopina drogą okrężną (przez Warszawę Wschodnią Towarową). Będzie się to wiązało z wydłużeniem czasu przejazdu o około 20 minut. Pozostałe kursy KM RL będą realizowane na trasie skróconej Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Część pociągów Kolei Mazowieckich na linii R9 (do / z Nasielska, Ciechanowa i Działdowa) będzie zaczynała i kończyła kursy na przystanku Warszawa ZOO.

Wybrane pociągi PKP Intercity, kursujące pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Olsztynem i Białymstokiem oraz jadące w kierunku lub z Wrocławia i Krakowa, będą przejeżdżały przez stację Warszawa Gdańska (z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia).

ZTM przygotował liczne ułatwienia taryfowe dla podróżnych w celu zminimalizowania utrudnień. Bilety ZTM będą obowiązywały:
  • w pociągach KM na odcinku Wieliszew – Legionowo – Warszawa Zachodnia oraz w pociągach linii RL na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina,
  • w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec,
  • w pociągach PKP Intercity na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Legionowo (tylko pociągi KORMORAN i POLARIS) i Warszawa Gdańska – Legionowo, w wagonach kl. 2 z miejscami do siedzenia. W pociągach PKP IC będą obowiązywały wyłącznie bilety ZTM ważne w I i II strefie. Przewóz rzeczy, zwierząt i rowerów będzie odbywał się według zasad i taryfy PKP IC.
W pociągach KM i PKP IC pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 30.05 godz. 08.15, a osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować.

Bilety KM (sieciowe oraz do odpowiednich stacji) będą obowiązywały:
  • w pociągach metra linii M1 na odcinku Dworzec Gdański – Centrum,
  • w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie i we wszystkich pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  • w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie: Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.
Bilety PKP IC (sieciowe, weekendowe oraz wydane na przejazd w relacjach z / do stacji Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska lub przez Warszawę) będą obowiązywały:
  • w pociągach linii metra M1 na odcinku Dworzec Gdański – Centrum,
  • w pociągach SKM S9 na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia,
  • w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie: Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.
fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane