poniedziałek, 16 maja 2016

WROCŁAW: przetarg na obsługę sezonowych linii tramwajowych

We Wrocławiu trwa konkurs na obsługę zabytkowych linii tramwajowych, które w sezonie letnim będą kursować po Wrocławiu. Oferenci mają czas na składanie ofert do 20 maja. Jeśli formalności pójdą zgodnie z planem zabytkowe składy wyjadą na trasy 28 maja.

Urząd Miejski pod koniec kwietnia ogłosił konkurs otwarty na obsługę zabytkowych linii tramwajowych, które są jedną z popularniejszych atrakcji Wrocławia. Gmina na ten cel przeznacza 40 tysięcy złotych. Bilety będą w takich samych cenach, jak w roku ubiegłym:


Cennik biletów

ulgowy – 2 zł, w obie strony – 3 zł,
pełnopłatny – 4 zł, w obie strony – 6 zł,
za przejazd na trasie z przewodnikiem: ulgowy – 2 zł, pełnopłatny – 3 zł.


W ogłoszeniu czytamy również, że kursy tramwajów odbywać się mają: w sobotę przez 6 godzin, w tym 2 godziny z przewodnikiem, i w niedzielę przez 7 godzin. W tym roku pojawi się ciekawa nowość w ofercie. Tramwaje  będą jeździć nie tylko na trasie Centrum - Hala Stulecia. Przez część dnia mają kursować wokół największych zabytków Rynku i okolic. Przejażdżki będą wzbogacone usługami profesjonalnego przewodnika, który opowie o historii tych miejsc. Linie turystyczne mają kursować od 28 maja do 31 października.

Poza regularną, sezonową linią tramwajową we Wrocławiu można wybrać się na przejażdżkę zabytkowymi składami również na zasadach komercyjnych. W mieście jest kilka odrestaurowanych zabytkowy tramwajów. Linke Hofmann Berolina „Jaś i Małgosia” (1901), Linke Hofmann „Juliusz” (1922), Linke Hofmann „Baba Jaga” (1925) i Konstal 102N „Strachotek” (1974). Pod koniec 2013 roku do floty zabytkowych tramwajów dołączył też „Mikołaj” odrestaurowany przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia. Składy można wypożyczać na wycieczki na komercyjnych zasadach.

Pięknym, niebieskim tramwajem typu Konstal N mogą pochwalić się też miłośnicy z Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego. Na swój skład mówią pieszczotliwie  „Enusia”. Zabytkowy tramwaj również można wypożyczyć na zorganizowaną wycieczkę na zasadach komercyjnych.

fot. www.wroclaw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane