czwartek, 9 czerwca 2016

BYDGOSZCZ: wakacyjne pociągi na Hel od Arriva RP

Arriva RP wchodzi na kolejną ponadlokalną trasę. Odkąd spółce ukrócono linie regionalne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przewoźnik intensywnie rozwija sieć połączeń komercyjnych, z powodzeniem konkurując z Przewozami Regionalnymi na trasach w regionie, jak na przykład z Olsztyna do Gdańska. Już 25 czerwca rusza codzienne, wakacyjne połączenie na trasie Bydgoszcz – Gdańsk – Władysławowo – Hel. Połączenie będzie funkcjonowało na zasadach komercyjnych, w ofercie Multi Plaża.

Nowe połączenie będzie nosić nazwę "Słoneczny Patrol". Uzupełnieniem oferty będą pociągi "Leżak" i "Parawan" kursujące na odcinku Hel – Władysławowo, dzięki którym będzie można szybko przemieszczać się po półwyspie Helskim. W Laskowicach Pomorskich zapewnione będzie skomunikowanie dla pasażerów z Grudziądza.

Pociągi odjadą z Bydgoszczy o 7:09. W Gdańsku będą 9:15, we Władysławowie dokładnie godzinę później. Do stacji Hel dotrą o 11:11. Powrót planowany jest o 15:37 z Helu, a do Bydgoszczy "Słoneczny Patrol" dotrze o 19:33. Pierwotnie składy kursować miały przez Wierzchucin i Kościerzynę, jednak z powodu zaplanowanych tam zakmnięć torowych trasa musiała zostać zmieniona. Pociągi obsługiwać będą pojazdy SA 133 z bydgoskiej PESY.

W pociągach wakacyjnych będą obowiązywać promocyjne oferty, zniżki na bilety powrotne oraz dla osób podróżujących z rodziną. Ceny biletów jednorazowych w jedną stronę od poniedziałku do czwartku na odcinku Bydgoszcz – Hel będą wynosić 44 złote, w weekend - 49 złotych. Połączenia uruchamiane na odcinku Hel – Władysławowo objęte zostaną konkurencyjną taryfą strefową Arriviera, z cenami 4 zł, 8 zł i 12 zł dla całego odcinka. Podróżni rozpoczynający podróż z Grudziądza za przejazd do Laskowic Pomorskich zapłacą z kolei tylko złotówkę.

Zupełną nowością będzie możliwość zakupu biletów na przejazd pociągiem u mobilnych sprzedawców Arriva we Władysławowie i Helu. Specjalnie oznaczeni sprzedawcy będą do dyspozycji podróżnych m.in. na plaży i w centrum miasta. Bilety na przejazd pociągami Arrivy będą również uprawniały do zniżek na liczne atrakcje turystyczne m.in. szkolenia windsurfingu i kitesurfingu Surf Point w Jastarni, w wypożyczalniach rowerów Otto BIKE, w Ocean Park Władysławowo, w Muzeum Motyli oraz na przejazdy Melexem po Helu.

fot. Arriva RP

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane