środa, 22 czerwca 2016

KATOWICE: przetarg na projekt trasy tramwajowej na Grundmanna

Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na projekt linii tramwajowej o długości pół kilometra, która poprowadzona zostanie wzdłuż ulicy Grundmanna. Torowisko połączy dwie magistralne linie tramwajowe na Gliwickiej i Chorzowskiej. Szacowany koszt inwestycji to 20 milionów złotych.

Dokumentację projektową za ponad pół miliona złotych przygotuje firma NJN Kłosek Damian. Zadanie to ma zostać zrealizowane do końca czerwca 2017 roku. Nowa linia pozwoli nie dość, że na zmiany w istniejącym szkielecie komunikacji tramwajowej w Katowicach, to jeszcze w razie remontów czy awarii stanowić będzie ważny wentyl, zapewniający drożność całej sieci. Ponadto będzie możliwe uruchomienie okrężnej linii tramwajowej w centrum miasta. W przyszłości trasa ma zostać przedłużona do centrum przesiadkowego przy ulicy Sądowej. Istnieje też możliwość pociągnięcia trasy wgłąb Koszutki, ulicą Stęślickiego.

Budowa torowiska w ciągu ulicy Grundmanna była planowana już na etapie budowy DTŚ-ki, wiele lat temu. Dzięki temu zabudowane są przyczółki dla wiaduktu tramwajowego, co znacznie ułatwi realizację zadania.

Miejsce pod tramwaj na Grundmanna (fot. Dawid Chalimoniuk, Agencja Gazeta)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane