wtorek, 7 czerwca 2016

KIELCE: wakacyjny pociąg do Sandomierza

Nowy rozkład jazdy wprowadzany w ramach korekty, która zacznie obowiązywać w całym kraju już od 12 czerwca, przyniesie pewne zmiany w wieku regionach kraju. Głównie jednak będą to zmiany wybitnie wakacyjne, rozszerzające terminy kursowania poszczególnych składów bądź też wprowadzające dodatkowe pociągi, jak na trasach nadmorskich do Helu, Mielna czy Ustki, gdzie aż 11 pociągów na trasie do Słupska zaproponuje SKM Trójmiasto – operator trasy.

W województwie świętokrzyskim jednak stało się coś, co można uznawać za ewenement. Województwo, które na własne życzenie składa się właściwie z jednej średnicy kolejowej i odnogi od niej, i uruchamia codziennie mniej pociągów niż odjeżdża z Krakowa w stronę Krzeszowic, rozszerza obszar swojej działalności na, zarzuconą dawno temu trasę z Ostrowca Świętokrzyskiego do Sandomierza.

Od 25 czerwca kursować będzie wakacyjny pociąg REGIO uruchamiany przez Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych. Pociąg kursować będzie w soboty i niedziele do 28 sierpnia włącznie, a także dodatkowo w poniedziałek, 15 sierpnia. Odjazd z Kielc zaplanowano na 7:10 (przyjazd do Sandomierza na 9:40), natomiast odjazd z Sandomierza odbywać się ma o 16:55 (przyjazd do Kielc o 18:59). Pociąg objęty będzie ofertą Bilet Świętokrzyski.

Jest to bardzo dobra droga, przy czym brakuje całodziennych połączeń na tej trasie. Zwłaszcza, że połączenia takie można by ciągnąć aż do Stalowej Woli, co dawałoby alternatywę w podróżach na Roztocze i Zamojszczyznę w porównaniu z okrężną drogą przez Tarnów albo Lublin (zakładam, że nie każdy podróżuje samochodem). Województwo nie wyklucza ponadto możliwości uruchamiana pociągu także po wakacjach, jeśli w takim kształcie się sprawdzi.

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane