niedziela, 26 czerwca 2016

KRAKÓW: autobusowe wsparcie na ŚDM dotrze ze Śląska

Wiadomo już, że autobusowy park taborowy MPK Kraków i Mobilis może okazać się niewystarczający na czas lipcowych uroczystości. Dlatego też organizator Światowych Dni Młodzieży zwrócił się o pomoc do okolicznych przedsiębiorstw komunikacyjnych. Apel nie pozostał bez echa - znaleźli się chętni do niesienia pomocy. Autobusy przyjadą z GOP-u.

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zwrócili się o pomoc do KZK GOP w zorganizowaniu transportu pielgrzymów. Jednak spółka ta, jako jedynie organizator przewozów, mogła jedynie przekazać prośbę dalej, do zakładów komunikacyjnych w regionie. Jako pierwszy wsparcie zaoferował PKM Katowice, który do Krakowie wyśle 6 autobusów z podwójnymi obsadami kierowców. Także PKM Gliwice obiecał autobusy - w sumie dziesięć pojazdów z 20 kierowcami. To maksymalne wsparcie, na jakie pozwolić sobie mogą przewoźnicy. Być może także PKM Sosnowiec zdecyduje się udzielić Krakowowi drobnej pomocy.

Do grodu Kraka najpewniej trafią nowoczesne Solarisy. Nie wiadomo na razie, ile dodatkowych autobusów ściągnie do miasta Mobilis. 

fot. miastoKnurów.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane