czwartek, 9 czerwca 2016

KRAKÓW: Basztową LOT zastąpi Stary Kleparz

Stało się. Internauci wybrali nową nazwę dla zespołu przystankowego Basztowa LOT w Krakowie. To miejsce od wakacji będzie nosić nazwę Stary Kleparz. Za zmianą nazwy przystanku opowiedziało się w sumie 75,46 % głosujących.

W sumie oddano 8365 głosów. Na Stary Kleparz wskazało 39,31 % internautów, czyli 3288 uczestników sondy. Na drugim miejscu znalazła się propozycja Basztowa (34,09 %, czyli 2854 głosów). Tylko 2,06% głosów (172) padło na propozycję Długa, jednocześnie niemal 1/4 głosujących, czyli 24,54 % (2051 głosów) opowiedziało się za dotychczasową nazwą.

Przystanek pod nazwą Stary Kleparz pojawi się w Krakowie w trakcie zmiany rozkładów jazdy na wakacyjne, tak aby nie generować dodatkowych kosztów. Nazwa nawiązuje do pobliskiego placu targowego Stary Kleparz i Rynku Kleparskiego, jednak w mojej ocenie jest już stosunkowo mało popularna. W początkowym okresie zapewne będzie to budzić pewne nieścisłości, zważywszy na nieczytelne i chaotyczne mapki komunikacji miejskiej w Krakowie. Miejmy jednak nadzieję, że się przyjmie, bo pewnie jeszcze długo miejsce to będzie funkcjonować jako LOT.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane