poniedziałek, 20 czerwca 2016

KRAKÓW: komunikacja miejska na wakacjach - mniej ograniczeń niż rok temu

Tegoroczne ograniczenia komunikacyjne w Krakowie, jakie rokrocznie przypadają na okres wakacji letnich będą dużo mniejsze niż w latach ubiegłych. ZIKiT, dzięki nowemu kierownictwu, dostosował się w dużym stopniu do uwag i wniosków wielu zrozpaczonych pasażerów, którzy w wakacje często mieli problem z korzystaniem z autobusów i tramwajów. Wszak pracujący wakacji generalnie nie mają.

Wśród udogodnień znajdzie się m.in. 10-minutowy takt dla linii tramwajowej numer 3, jednej z najpopularniejszych w Krakowie i jedynej, która pozwala na podróż ulicą Pawią. Nie zostanie zawieszona linia tramwajowa numer 11. Linie autobusowe 122 i 422, zaopatrujące Zesławice i Kantorowice nie zmienią rozkładów jazdy, podobnie jak linie 123 i 125, zaopatrujące przemysłową część Płaszowa i całe Rybitwy, gdzie zlokalizowane jest wiele zakładów pracy.

Linie autobusowe 151 i 451 obsługujące Kliny pojadą z częstotliwością analogiczną do linii 178. Linia 482 do Mistrzejowic nie zostanie zawieszona – w zamian nieznacznie okrojona będzie linia 182. Linia 503 na Bieżanowie będzie kursować także wieczorami oraz w dni wolne, przez co zachowana będzie obsługa przystanku Aleksandry. Uciążliwość braku autobusów w ubiegłe wakacje właśnie po 19 oraz w weekendy mieszkańcy zgłaszali jako postulat do zmian w wakacyjnym rozkładzie.

Pojawią się dobrze znane linie sezonowe: 352 do Kryspinowa oraz 427 nad Zalew Bagry. W słoneczne dni wolne będą one umożliwiać tradycyjnie dotarcie do ulubionych miejsc wypoczynku nad wodą dla wielu Krakowian.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane