sobota, 4 czerwca 2016

KRAKÓW: PKP Intercity oficjalnie partnerem Światowych Dni Młodzieży 2016

W środę, 25 maja, w siedzibie Archidiecezji Krakowskiej Mirosław Pawłowski (prezes zarządu PKP S.A.), Marek Chraniuk (prezes zarządu PKP Intercity) oraz ks. Wojciech Olszowski (wiceekonom Archidiecezji Krakowskiej) złożyli podpisy pod umową o współpracy organizacyjnej przy Światowych Dniach Młodzieży. Tym samym Grupa PKP została oficjalnym partnerem Światowych Dni Młodzieży.

Ale do konkretów. Dzięki partnerstwu pielgrzymi będą mogli skorzystać z dedykowanej im promocyjnej oferty. W ramach współpracy PKP Intercity przygotowało specjalne karnety o nazwie „Bilet ŚDM Kraków 2016”. Dzięki niej pielgrzym płacąc tylko raz (149 zł), będzie mógł trzy razy (czemu akurat trzy razy?) skorzystać z przejazdu pociągiem Twoich Linii Kolejowych (TLK) lub InterCity (IC), w dowolnej relacji czy na dowolnej długości trasy. Karnet będzie obowiązywał od 16 lipca do 15 sierpnia.

PKP PLK pracują nad przygotowaniem torowisk wokół Krakowa do przyjęcia kilkuset dodatkowych pociągów. Trwa też konstrukcja specjalnego rozkładu jazdy, który, poza niedzielną korektą, wprowadzony zostanie z dniem 1 lipca. Przewoźnicy samorządowi (m.in. Przewozy Regionalne i Koleje Małopolskie) są już w zasadzie gotowe. Opóźnienia notuje PKP Intercity, które jeszcze nie bardzo ma z czego złożyć dodatkowe składy i prawdę mówiąc wątpię, czy uda się to zrobić w takiej formie, jak się szumnie zapowiadało. Ale cóż, nasz narodowy przewoźnik zawsze na posterunku, szkoda tylko, że… trzynastym.

Na dworcach kolejowych pojawią się specjalne piktogramy i oznakowanie, a pomocą podróżnym będą służyć mobilni informatorzy. Z pracownikami odpowiedzialnymi za kontakt z Klientem będzie można porozumieć się w języku angielskim. Od 20 lipca do 7 sierpnia na 56 stacjach wygłaszane będą komunikaty w językach polskim i angielskim. Światowe Dni Młodzieży zabezpieczać będzie ponad dwa i pół tysiąca funkcjonariuszy SOK wspieranych przez najnowocześniejszy sprzęt i środki łączności, w tym mobilne centra monitoringu. W starym budynku dworca Kraków Główny zorganizowane zostanie centrum informacyjne dla pielgrzymów. Kraków zamieni się w jeden wielki Mozambik, nie obrażając Mozambiku i jego mieszkańców…

Spółka PKP CARGO zabezpieczy zgodnie z potrzebami PKP PLK niezbędną ilość elektrycznych i spalinowych lokomotyw osłonowych, które będą mogły zostać wykorzystane w razie ewentualnych awarii i utrudnień w ruchu. Lokomotywy PKP CARGO, a jak zajdzie potrzeba również maszyniści, pomogą PKP Intercity w uruchomieniu dodatkowych pociągów. Zarządca infrastruktury wyznaczy dodatkowe zespoły pracowników dbających o zapewnienie przepustowości linii kolejowych.

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane