środa, 8 czerwca 2016

KRAKÓW: tramwaj dla dzieci w siedzibie MPK Kraków

Dzieci, które wraz z rodzicami przyjadą do siedziby krakowskiego MPK przy ulicy Jana Brożka 3, z całą pewnością nie będą się nudzić. Przewoźnik wpadł bowiem na interesujący pomysł - specjalnie z myślą o najmłodszych tuż obok Biura Obsługi Klienta został ustawiony fragment wycofanego z ruchu wagonu 105N. Z zewnątrz konstrukcja przypomina pierwsze tramwaje tego typu wyprodukowane w chorzowskiej fabryce Konstal. Po wejściu do środka można zobaczyć fragment przedziału pasażerskiego z czerwonym, plastikowym fotelem oraz w pełni wyposażoną kabinę motorniczego. Siedząc na fotelu najmłodsi będą mogli m.in. włączyć zasilanie w tramwaju przekręcając kluczyk na pulpicie, zaświecić światła wewnątrz wagonu, włączyć światła postojowe i kierunkowskazy, a także włączyć wycieraczkę i zadzwonić dwoma rodzajami dzwonka.

Przygotowując ten tramwaj chciało nie tylko stworzyć miejsce przyjazne dla najmłodszych, które pomoże rodzicom i opiekunom na spokojne załatwienie swoich spraw w siedzibie krakowskiego przewoźnika. Tramwaj wraz z dokładnie odwzorowaną kabiną motorniczego ma też pełnić rolę edukacyjną. Dzieci dostaną bowiem możliwość poznania miejsca pracy motorniczego w wagonie, który w niedalekiej przyszłości zostanie wycofany z ruchu.

Kabina dla najmłodszych Konstal 105N jest dostępna w godzinach otwarcia BOK, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:30 – 15:00. Uroczysta premiera miała miejsce podczas Dnia Dziecka, zorganizowanego w Zajezdni Podgórze w niedzielę, 29 maja.

fot. Tomasz Bielecki (MPK Kraków)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane