poniedziałek, 6 czerwca 2016

Latanie w Polsce zyskuje na popularności

Od dłuższego czasu obserwowana jest tendencja wzrostowa w aspekcie popularności latania samolotem. Coraz więcej pasażerów wybiera podróż samolotem nie tylko na trasach zagranicznych, ale też w relacjach krajowych. Trudno się temu dziwić, jeśli za porównywalną kwotę można dostać się z Krakowa do Gdańska w czasie pięciokrotnie krótszym niż Pendolino. Coraz więcej z Nas zwraca uwagę nie tylko na cenę, ale też na szybkość i komfort podróżowania.

Lufthansa dokłada połączeń lub wysyła na trasy do Polski większe samoloty, jak np. do Bydgoszczy, gdzie zainteresowanie lotami do Niemiec jest na tyle duże, że trzeba zagwarantować więcej miejsc. Z samego Krakowa do Niemiec lata codziennie 6 samolotów (po 3 do Frankfurtu i Monachium). SprintAir w ciągu miesiąca przekonał się, jak popularne są loty między Radomiem a Gdańskiem, toteż od 24 czerwca dokłada lotów. LOT, aby poprawić swoją sytuację i przyciągnąć klientów, organizuje rozmaite promocje, dzięki czemu wspomniany lot do Gdańska można odbyć nawet za 100 złotych.

Polska jeden z większych krajów w Europie, z ogromnym potencjałem biznesowym i turystycznym. Podróże koleją w większości relacji ciągle nastręczają jednak trudności z powodu licznych modernizacji i remontów. Korzystanie z samolotów ma więc szansę w dalszym ciągu urastać w siłę zwłaszcza tam, gdzie dojazd do portu lotniczego jest łatwy i stosunkowo tani, jak w Warszawie, Krakowie czy Gdańsku. Budowa w perspektywie linii kolejowej do lotnisk w Pyrzowicach na Śląsku oraz podrzeszowskiej Jasionki może tylko spowodować inaugurację kolejnych krajowych i międzynarodowych tras i dalszy wzrost zainteresowanie lataniem. Sam wybieram się niebawem z LOT-em do Gdańska. Po szczegółowej kalkulacji czasu i komfortu do ceny samolot wylądował na pierwszym miejscu.

fot. Noizz

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane