poniedziałek, 20 czerwca 2016

OLSZTYN: LOT poleci na trasie Warszawa - Olsztyn Mazury

Nowe sezonowe połączenie lotnicze w Polsce! Początkowo tylko pilotażowo i tylko na okres wakacyjny, jednak i tak jest się z czego cieszyć. Polskie Linie Lotnicze LOT od 2 lipca uruchomią 3 rejsy tygodniowo między Warszawą a Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach. Będzie to już piąty przewoźnik operujący na tym warmińskim lotnisku co tylko potwierdza, że była to potrzeba i przemyślana inwestycja.

Sezonowe samoloty latać będą do 1 października, a w przypadku zadowalającej frekwencji LOT nie wyklucza przekształcenia połączenia w całoroczne. Loty realizowane będą w poniedziałki, czwartki i soboty. Odloty z Lotniska Chopina zaplanowano na 13:25, natomiast z Olsztyna na 14:35. Rejs trwać będzie rozkładowo 45 minut. LOT oddeleguje do obsługi trasy, wzorem innych krajowych połączeń, turbośmigłowe samoloty Bombardier Q400, oferujące 78 miejsc dla pasażerów.

O połączenie zabiegały władze lotniska Olsztyn-Mazury, do których trafiały głosy klientów, że rejsy do Warszawy byłyby bardzo istotne. To prawda, zważywszy, że warszawskie Okęcie to największy w Polsce i jeden z największych w Europie portów przesiadkowych, stąd loty do Warszawy na brak klientów nie powinny narzekać. Dodatkowym atutem jest fakt, że zrealizuje je właśnie LOT, członek międzynarodowej unii linii lotniczych StarAlliance. To znacznie ułatwia łączenie relacji i zakup biletów z przesiadką.

Wygoda korzystania z szybkich, i obecnie już stosunkowo korzystnych cenowo połączeń lotniczych, bez konieczności stania w korkach i spędzania wielu godzin za kółkiem, jest coraz bardziej doceniana przez polskich podróżnych, zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych.

fot. StarAlliance

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane