piątek, 17 czerwca 2016

OPOLE: dziesiąte miasto w Polsce z kolejowym Biletem Miejskim

W minioną niedzielę Opole dołączyło do grupy miast, gdzie Przewozy Regionalne wprowadziły kolejowy Bilet Miejski. Dla pasażerów oznacza to ni mniej ni więcej jak tylko tyle, że w obszarze ograniczonym stacjami Opole Główne, Opole Zachodnie, Opole Wschodnie, Opole Gosławice, Opole Groszowice oraz Opole Grotowice nabywać można bilety jednorazowe w atrakcyjnej cenie. W Opolu została ona zaplanowana na poziomie 2 złotych.

Opole to już dziesiąte polskie miasto objęte ofertą. Na liście tej znajdziemy także Kędzierzyn-Koźle, Krasnystaw, Lublin, Łuków, Puławy i Zamość, gdzie bilety także kosztują 2 złote, Chełm i Lubartów z biletami za 1,5 złotego oraz Świdnik z najtańszą ofertą – bilety za złotówkę. Ponadto wskazane ceny biletów nie są opłatami ryczałtowymi, a to oznacza, że udzielane są od nich wszystkie ustawowe ulgi.

Sposób popularyzacji kolei w małych i średnich miastach poprzez Bilet Miejski wydaje się dobrą drogą. Podobne rozwiązania powinny pojawić się także w innych miejscowościach, jak Bielsko-Biała, Częstochowa, Kielce, Rzeszów, Wałbrzych czy Kłodzko. Z moich obserwacji, które poczyniłem zarówno w małym Świdniku jak i trochę większym Chełmie wynika, że rozwiązanie to jest faktycznie wykorzystywane przez podróżnych, którzy chętnie „podjeżdżają” pociągiem do centrum, korzystając z tanich biletów.

fot. TVP Opole

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane