środa, 8 czerwca 2016

RZESZÓW: zmiana rozkładu jazdy pociągów Przewozów Regionalnych od 12 czerwca

Począwszy od 12 czerwca do 3 września 2016 roku w związku z III fazą zamknięciową nastąpi korekta w rocznym rozkładzie jazdy pociągów.

Ofertę przewozową na terenie województwa podkarpackiego będą stanowiły pociągi REGIO zamówione przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Rozkład jest kontynuacją założeń umowy przewozowej, która obowiązuje od grudnia 2015 roku i znacząco od niej nie odbiega. Korekty czasowe są podyktowane koniecznością dostosowania rozkładu jazdy do trwających prac modernizacyjnych na liniach kolejowych.

W III fazie zamknięciowej przypada okres całodobowego zamknięcia torowego na odcinku Sędziszów Małopolski – Ropczyce od 2 do 3 lipca (sobota i niedziela). Dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach w kierunku Krakowa zaplanowano na zamkniętym odcinku Autobusową komunikację zastępczą. 2 i 3 lipca obowiązuje dodatkowy, zmieniony rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych w relacji Rzeszów – Dębica/Tarnów/Kraków – Rzeszów.

W dniach od 25 lipca do 1 sierpnia przypada czas Dni Diecezjalnych oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W tym okresie będzie obowiązywał dodatkowy, zmieniony rozkład jazdy na linii 91 w relacji Rzeszów – Kraków. Trasa wszystkich pociągów zaczynających swój bieg w Rzeszowie w kierunku Tarnowa będzie wydłużona do Krakowa.

Na linii 106/107/108 od dnia 2 lipca do końca września w soboty i niedziele będzie kursował pociąg w relacji Rzeszów – Łupków – Rzeszów. Począwszy od dnia 26 czerwca w okresie wakacji (lipiec – wrzesień) zawieszone będzie kursowanie dedykowanych studentom pociągów „Bieszczadzki Żaczek” relacji Rzeszów – Komańcza – Rzeszów oraz pociągu Rzeszów – Gorlice.

Na linii 68 na odcinku Przeworsk – Stalowa wola w związku z pracami modernizacyjnymi i całodobowym zamknięciem linii jednotorowej w dniach 20-22 czerwca będzie kursowała Autobusowa komunikacja zastępcza w całej relacji dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach z pominięciem przystanku Łętownia.

Na linii 101 na odcinku Jarosław – Horyniec Zdrój w związku z zamknięciem torowym w dniach 13-17 czerwca również będzie wprowadzona Autobusowa komunikacja zastępcza, której trasa będzie biegła z pominięciem przystanków Munina, Surochów, Zagrody, Korzenica i Nowa Grobla.

Trwające prace modernizacyjne na linii nr 91 sprawiają, że na wielu odcinkach na trasie Rzeszów – Tarnów oraz Rzeszów – Przemyśl ruch pociągowy odbywa się po jednym torze. Spowodowało to konieczność dostosowania do panujących warunków niektórych godzin odjazdu pociągów w tej relacji.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane