piątek, 3 czerwca 2016

ŚDM w Krakowie (część 5): jak dostać się na uroczystości do Łagiewnik, Brzegów i na Błonia?

Na Błonia, do Łagiewnik czy Brzegów najlepiej będzie dojść pieszo. Komunikacja miejska może bowiem okazać się niewydolna zwłaszcza, że będzie to środek lata. Wobec upałów i zamknięcia części tras choćby jedna wybrzuszona szyna sparaliżuje komunikację w mieście na dobre kilka godzin.

Wracając od tematu poruszania się pieszo: większość ciągów będzie dostępna dla ruchu kołowego, więc trzeba będzie poruszać się chodnikami. Ulice dostępne dla ruchu znajdą się generalnie w rejonie Błoń (Piastowska, Królowej Jadwigi, Focha, aleja 3 Maja, Aleje Trzech Wieszczów), Łagiewnik, oraz na bezpośrednich trasach dojścia do Brzegów, a więc: Kotlarksa – Lipska- Botewa – Śliwiaka oraz Wielicka, Bieżanowska, Półłanki i Klasztorna.

Ze swojej strony zalecam też korzystanie z kolei. Jako że Przewozy Regionalne i Koleje Małopolskie uruchomią szereg dodatkowych połączeń. Aby dostać się na Błonia najlepiej skorzystać z przystanku Kraków Łobzów, gdzie w czasie trwania ŚDM będzie do dyspozycji około 70 par pociągów. Można też korzystać z przystanków Kraków Mydlniki (Przewozy Regionalne) oraz Kraków Młynówka (Koleje Małopolskie). By dojechać do Łagiewnik skorzystać można z przystanków Kraków Łagiewniki oraz Kraków Swoszowice (przystanek Kraków Sanktuarium nie powstał jeszcze), gdzie do dyspozycji będzie ponad 40 pociągów w każdym kierunku.

Do Brzegów można dostać się pociągami Przewozów Regionalnych, jadącymi w stronę Tarnowa, Nowego Sącza i Rzeszowa. Będzie ich bardzo dużo. Tutaj zalecam korzystać ze stacji Kokotów (oprócz 30 i 31 lipca) lub Kraków Bieżanów. Do tej drugiej lokalizacji dociera zresztą też co 30 minut pociąg Kolei Małopolskich. Przewoźnik ten na czas ŚDM będzie operował przez całą dobę.

Plan dojść na Błonia (fot. Magiczny Kraków)

Plan dojść do Campus Misericordiae w Brzegach (fot. Magiczny Kraków)

Plan dojść do Łagiewnik (fot. Magiczny Kraków)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane