sobota, 4 czerwca 2016

ŚDM w Krakowie (część 6): rowery uprzywilejowane bez ograniczeń

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to czas wielu utrudnień dla mieszkańców. Ograniczenia ruchu, parkowania, wszechobecne korki – to problemy, z którymi będą musieli mierzyć się nie tyle goście i pielgrzymi, ale przede wszystkim mieszkańcy wielu krakowskich dzielnic. Komunikacja miejska już w pierwszych dniach może okazać się niewydolna zwłaszcza, jeśli np. gdzieś w centrum wyskoczą szyny tramwajowe…

Z ulga należy więc przyjąć fakt, że podczas ŚDM propagowany będzie rower. O ile w strefach zamkniętych ruch kołowy będzie albo niemożliwy, albo przynajmniej poważnie utrudniony, o tyle żadne ograniczenia nie będą dotyczyły rowerzystów. Jedynie w bezpośrednim sąsiedztwie głównych miejsc uroczystości, jak Błonia czy Brzegi, można napotkać na pewne trudności, tak generalnie w aspekcie poruszania się po mieście rower może okazać się najlepszym i najszybszym środkiem w dojazdach do pracy, urzędów, a nawet na zakupy.

Kraków ma szansę na kilka dni stać się polskim Amsterdamem. Kto więc posiada rower, niech zawczasu przygotuje go do wzmożonej eksploatacji. Kto nie ma, niech pożyczy, albo pamięta o systemie KMK Bike, który może zdoła wystartować po przetargu jeszcze przed ŚDM.

fot. Magiczny Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane