wtorek, 7 czerwca 2016

ŚDM w Krakowie (część 8): komunikacja miejska i linie korytarzowe

Wreszcie pojawiły się podstawowe informacje odnośnie funkcjonowania KMK w czasie Światowych Dni Młodzieży oraz w dniach bezpośrednio w ich sąsiedztwie. W trakcie Światowych Dni Młodzieży w szczytowym okresie przewozów do ruchu kierowanych będzie 250 pociągów tramwajowych i 580 autobusów. Jeśli chodzi o tramwaje to o niemal 50% więcej w stosunku do wakacyjnego dnia roboczego i około 90% więcej wagonów w stosunku do wakacyjnego dnia świątecznego. W przypadku autobusów nastąpi wzrost wykorzystania taboru o około 42% w stosunku do wakacyjnego dnia roboczego i o około 235% w stosunku do wakacyjnego dnia świątecznego. Pojawią się również dodatkowe linie.

W dniach 23 i 24 lipca (sobota-niedziela) linie komunikacyjne kursować będą według wakacyjnych rozkładów jazdy na dzień powszedni, z lokalnymi ograniczeniami. Nastąpi też wstrzymanie ruchu tramwajowego do Cichego Kącika, które potrwa do końca ŚDM.

W poniedziałek, 25 lipca, linie komunikacyjne kursować będą według wakacyjnych rozkładów jazdy na dzień powszedni.

W dniach od 26 do 29 lipca (wtorek-piątek) linie komunikacyjne kursować będą według szkolnych rozkładów jazdy na dzień powszedni. Po szczycie porannym (5-9) zostaną uruchomione specjalne linie korytarzowe: tramwajowe i autobusowe, o wysokiej częstotliwości kursowania wynoszącej około 3-5 minut.

Trasy linii korytarzowych będą następujące:

Korytarzowe linie tramwajowe:

LINIA T1
Kopiec Wandy – al. Jana Pawła II – rondo Czyżyńskie – al. Pokoju – Grzegórzecka – Centrum Kongresowe – Kapelanka – Łagiewniki

LINIA T2 Os. Piastów – Mikołajczyka – Bieńczycka – Mogilska – Grzegórzecka – Starowiślna – Korona – Wadowicka – Borek Fałęcki

LINIA T3 Kurdwanów - Nowosądecka - Wielicka - estakada - Kuklińskiego - al. Powstania Warszawskiego - tunel - Krowodrza Górka

Korytarzowe linie autobusowe:

LINIA A1 Nowy Bieżanów Południe – Teligi – Wielicka – Kamieńskiego - Konopnickiej – Centrum Kongresowe

LINIA A2 Kombinat – pl. Centralny im. R. Reagana – Bora-Komorowskiego – Lublańska – al. 29 Listopada – Nowy Kleparz – Plac Inwalidów

LINIA A3 Chełmońskiego Osiedle – Armii Krajowej – Miasteczko Studenckie AGH

LINIA A4
Plac Centralny im. R. Reagana – Andersa – Bora-Komorowskiego – Opolska – Armii Krajowej – Bronowice Małe

Linie korytarzowe w dniach 26-29 lipca (Magiczny Kraków)
W weekend, kiedy nastąpi kulminacja krakowskich uroczystości, czyli 30 i 31 lipca (sobota-niedziela), linie komunikacyjne kursować będą według szkolnych rozkładów jazdy na dzień powszedni. Oczywiście uruchomione zostaną linie korytarzowe, których będzie mniej, bo zaopatrywać będą przede wszystkim dojazd do Brzegów.

Korytarzowe linie tramwajowe:

LINIA T1
Krowodrza Górka – tunel – al. Powstania Warszawskiego – Kuklińskiego – Lipska - Mały Płaszów

LINIA T2 Bronowice Małe – Królewska – Karmelicka – Dunajewskiego – Basztowa - Lubicz – al. Powstania Warszawskiego – Kuklińskiego – Lipska – Mały Płaszów

LINIA T3 Czerwone Maki – Grota-Roweckiego – Brożka – Kalwaryjska – Limanowskiego – Wielicka – Teligi – Nowy Bieżanów

LINIA T4 Borek Fałęcki – Zakopiańska – Kalwaryjska – Limanowskiego – Wielicka – Teligi – Nowy Bieżanów.

Korytarzowe linie autobusowe:

LINIA A1 Kombinat - Plac Centralny im. R. Reagana – al. Pokoju – Nowohucka – Wielicka – Teligi – Nowy Bieżanów Południe.

Linie korytarzowe w dniach 30-31 lipca (Magiczny Kraków)

W poniedziałek, 1 sierpnia, przywrócone zostaną wakacyjne rozkłady jazdy, natomiast ruch tramwajów do Cichego Kącika przywrócony zostanie dopiero w środę, 3 sierpnia, po uporaniu się z uprzątnięciem Błoń.

Z dodatkowych informacji pragnę przypomnieć, że 27 lipca (środa) wstrzymany będzie także ruch tramwajów do Salwatora, a w dniach 27-31 lipca ruch pojazdów KMK wstrzymywany będzie m.in. na: Konopnickiej, Księcia Józefa, Focha, Piastowska, Wielicka, Powstańców Wielkopolski, Powstańców Śląskich, Ofiar Dąbia, aleja Pokoju.

Ruch w ciągu Alei Trzech Wieszczów powinien być utrzymywany tak długo, jak będzie to możliwe.

W kwestii komunikacji nocnej nie będzie zmian układu linii, jednak pojawią się dodatkowe kursy. Ponadto linie dzienne wzbogacone zostaną w dodatkowe kursy, które wydłużą ich godziny kursowania co najmniej o godzinę.

W rejonach odciętych, pozbawionych regularnej komunikacji z powodu tymczasowych zamknięć ulic, a także w rejonach z komunikacją ograniczoną na skutek zawieszenia pewnych linii w związku z uruchomieniem linii korytarzowych, uruchamiane będą lokalne linie zastępcze.

Tak tak, część linii będzie zawieszona. Szczegóły odnośnie poszczególnych linii i rozkładów jazdy już wkrótce.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane