środa, 22 czerwca 2016

SOSNOWIEC: "piętnastka" do Dąbrowy Górniczej zamiast wgłąb Zagórza - na razie

Sosnowiec chce "piętnastki" aż do Dąbrowy Górniczej, gdzie na alei Róż włączałaby się w istniejące torowisko. Choć plany te wydają się coraz bardziej realne, to póki co priorytetem dla Dąbrowy Górniczej, a także dla Tramwajów Śląskich, jest gruntowna modernizacja starego torowiska w Dąbrowie Górniczej, które nie jest w najlepszym stanie. Jednak władze Sosnowca gotowe są odłożyć na później przedłużenie linii tramwajowej 15 od ronda Jana Pawła II w Sosnowcu, pieniądze na ten cel przeznaczając na wydłużenie linii po pasie zieleni wzdłuż ulicy Braci Mieroszewskich właśnie do alei Róż w Dąbrowie Górniczej. Według wstępnych szacunków budowa kosztowałaby 67,6 miliona złotych.

Odcinek z Zagórza do Dąbrowy Górniczej, który może powstać do 2020 roku, ma mieć 4,6 kilometra długości i być dwutorowy. Znaleźć się ma na nim 5 zintegrowanych przystanków autobusowo-tramwajowych. Zajdzie też konieczność wprowadzenia korekt w układzie drogowym. W miejscu, w którym powstanie tunel pod ulicą Braci Mieroszewskich, linie będą się krzyżowały: dołem poprowadzone zostaną tory w kierunku ronda Jana Pawła II, od ronda w kierunku Dąbrowy Górniczej.

Podczas głosowania Rady Miejskiej 18 radnych było za inwestycją w kierunku Dąbrowy Górniczej, 4 wstrzymało się od głosu. Ewentualne zgromadzenie dokumentacji projektowej na odcinek od ronda do alei Róż zajmie co najmniej kilkanaście miesięcy.

fot. sosnowiec.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane