niedziela, 12 czerwca 2016

Tramwaje w Polsce (suplement) - Bydgoszcz, linia 1

Tak, jak obiecałem, prezentuję suplement tramwajowy i polski zarazem. Przenieśmy się więc do Bydgoszczy, gdzie na początek - linia 1.

Linia utworzona w roku 1949 po likwidacji oznaczeń literowych. W roku 1967 kursowała na trasie okrężnej Dworzec Bydgoszcz Główna – Dworcowa – Aleja 1 Maja – Pl. Zjednoczenia – Mostowa – Stary Rynek – Batorego – Długa – Wełniany Rynek – Poznańska – Gen. Świerczewskiego – Olszewskiego – Czerwonej Armii – Aleja 1 Maja – Dworcowa – Dworzec Bydgoszcz Główna. Później przeniosła się na dzisiejszą Wyścigową. Wraz z likwidacją trasy do Dworca Głównego, linia trafiła do Lasu Gdańskiego na Myślęcinku. Jej obecna trasa (Las Gdański - Wilczak) obowiązuje od 24 listopada 2012, kiedy to oddano do użytku nową pętle tramwajową przy Rycerskiej. Łączy ona tereny rekreacyjne w Myślęcinku, stadion Zawiszy i Osiedle Leśne z zachodnimi dzielnicami – Miedzyń i Jary. Jest obsługiwana przez dwuwagonowe składy.

Linia ma 6,7 kilometra długości (najkrótsza w mieście). Kursuje co 20 minut bez względu na porę dnia, a czas przejazdu wynosi 23-24 minuty.

Do autobusów wrócimy niebawem :)


fot. Joymaster

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane