środa, 29 czerwca 2016

WARSZAWA: lipcowy remont torowiska na alei Krakowskiej

Już w sobotę, 2 lipca, rozpoczną się przygotowania do miesięcznego remontu torowiska tramwajowego w alei Krakowskiej w Warszawie. Tramwaje linii 7, 9 i 15 będą kończyły kursy na placu Narutowicza, a na odcinku PLAC NARUTOWICZA – P+R AL. KRAKOWSKA będzie kursowała zastępcza linia autobusowa Z-9. Od 3 do 31 lipca tramwaje nie będą obsługiwały alei Krakowskiej na odcinku ograniczonym przystankami WŁOCHY-RATUSZ – P+R AL. KRAKOWSKA. Tramwaje linii 7 i 15 dojadą do placu Narutowicza, a 9 do przystanku WŁOCHY-RATUSZ. Na trasie PLAC NARUTOWICZA – P+R AL. KRAKOWSKA będzie kursowała zastępcza linia autobusowa Z-9.

Dodatkowo w sobotę, 2 lipca, w związku z końcowym etapem prac remontowych torowiska na ulicy Andersa – linie tramwajowe 15 i 35 zostaną skierowane na trasy zmienione. Tramwaje linii 15 – realizujące kursy w kierunku pętli P+R AL. KRAKOWSKA w kierunku Żoliborza na placu Bankowym skręcą w aleję Solidarności i pojadą dalej Jagiellońską, Ratuszową i 11 Listopada do tymczasowej pętli na rondzie Żaba. Tramwaje linii 35, od placu Bankowego także pojadą aleją Solidarności, Jagiellońską, Ratuszową i 11 Listopada do ronda Żaba.

Autobusy zastępczej linii autobusowej Z-9 będą podjeżdżały na przystanki co 7,5 minuty w ciągu dnia, a wcześnie rano i wieczorem co 10 minut.

mat. ZTM Warszawa
Od 3 do 31 tramwaje linii 7 i 15 będą dojeżdżały do placu Narutowicza, a 9 do przystanku WŁOCHY-RATUSZ. „Piętnastka” na odcinku północnym wróci na trasę podstawową i będzie dojeżdżała do pętli MARYMONT-POTOK. Dla linii 35 również będzie obowiązywała trasa podstawowa NOWE BEMOWO – WYŚCIGI.

Zastępcza linia autobusowa Z-9 będzie obsługiwała trasę PLAC NARUTOWICZA – P+R AL. KRAKOWSKA. Autobusy będą kursowały co 5 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 6 minut poza szczytem, co 10 minut wcześnie rano i wieczorem oraz co 7,5 minuty w sobotę i święto.

mat. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane