czwartek, 16 czerwca 2016

WARSZAWA: paraliż komunikacyjny podczas szczytu NATO

Już za 3 tygodnie, na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbędzie się dwudniowy szczyt NATO. Oznacza to ogromne utrudnienia zarówno dla samych warszawiaków, jak i dla gości odwiedzających stolicę. I to przez cały lipcowy weekend.

I tak, w okresie od 7 lipca (9:00) do 9 lipca (18:00) zamknięte będą takie trakty jak Wybrzeże Szczecińskie (od mostu Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego), Wał Miedzeszyński (od Zwycięzców do mostu Poniatowskiego), aleja Zieleniecka, Zamoyskiego (od Targowej do Sokolej), rondo Waszyngtona, aleja Waszyngtona (od Saskiej do ronda Waszyngtona) oraz Grzybowska (od Towarowej do Królewskiej). Od 8 lipca (8:00) do 9 lipca (20:00) nieprzejezdne staną się także Aleje Jerozolimskie (od Chałubińskiego do mostu Poniatowskiego), most i aleja Poniatowskiego, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa (od Krakowskiego Przedmieścia do Senatorskiej) oraz Królewska (od Krakowskiego Przedmieścia do Marszałkowskiej).

Na tę okoliczność stołeczny ZTM zaplanował, że autobusy w relacji wschód – zachód będą kierowane objazdami przez ciągi:

Grochowska – Targowa – aleja Solidarności (most Śląsko-Dąbrowski), 
aleja Waszyngtona – Saska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – aleja Armii Ludowej lub Targowa – Kłopotowskiego (powrót: Okrzei) – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza – Dobra (powrót: Tamka) – Tamka – Kruczkowskiego – Książęca – plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie

Natomiast w relacji południe – północ trasy objazdowe będą prowadzić przez ciągi:

Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – aleja Waszyngtona – Grenadierów (powrót: Międzyborska) – Grochowska – Targowa,
Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie – Wybrzeże Gdańskie bądź aleja Niepodległości – Chałubińskiego – aleja Jana Pawła II

Zmiany nie ominą też transportu szynowego. W dniach 7-9 lipca pociągi SKM i Kolei Mazowieckich nie będą zatrzymywać się na przystanku Warszawa Stadion. Podobnie zamknięta będzie stacja metra Stadion Narodowy. Na szczęście ruch metra będzie utrzymany. Na czas zamknięć tramwaje kursować będą przez centralną Pragę i most Gdański, skąd kierowane będą najbliższymi przejezdnymi ciągami na swoje macierzyste trasy.

Uf, jednym słowem: w drugi weekend lipca nie jedziemy do Warszawy!

fot. Masti (CC-BY SA 3.0)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane