środa, 1 czerwca 2016

WARSZAWA: rusza EIP "Teleexpress" do Jeleniej Góry

Teleexpress przestanie być już tylko telewizyjnym programem informacyjnym. W piątek, 3 czerwca, z Warszawy wyjedzie skład EIP "Teleexpress”.  To wyjątkowe zdarzenie związane jest z 30-leciem najstarszego programu informacyjnego w Telewizji Polskiej, które przypada 26 czerwca 1986 roku. Specjalny pociąg pojedzie też w związku z 53. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, który poprowadzą Beata Chmielowska-Olech i Maciej Orłoś z redakcji "Teleexpressu".

Nazwa EIP "Teleexpress” zostanie uroczyście nadana w piątek, 3 czerwca, o 17:00 na dworcu Warszawa Wschodnia (peron 1 tor 10). Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity, przekaże Maciejowi Orłosiowi tablicę relacyjną z nazwą pociągu oraz gwizdek i kolejową czapkę. Prezenter będzie w tym dniu symbolicznie kierownikiem pociągu.

W rolę konduktorki wcieli się również Beata Chmielowska-Olech. Podczas inauguracyjnego przejazdu pasażerowie mogą liczyć na wiele atrakcji. Swoich fanów „Teleexpress” zaprasza do powitania pociągu na stacjach Warszawa Centralna (17:25), Częstochowa (19:31) i Opole Główne (2:.28). Prezenterzy „Teleexpressu” wysiądą w Opolu, by w sobotę, 4 czerwca, razem z Markiem Sierockim poprowadzić festiwalowe koncerty „SuperPremiery” i „SuperJedynki”.

Regularne kursy EIP "Teleexpress" rozpocznie w niedzielę, 12 czerwca, na trasie Warszawa Wschodnia - Jelenia Góra przez Opole i Wrocław. Ze stacji początkowej odjedzie o 17:08. Z Warszawy Centralnej odjedzie o 17:20. Pociąg zatrzyma się w Częstochowie, Opolu, Wrocławiu, Wałbrzychu i dotrze do Jeleniej Góry na godzinę 22:50. Pasażerów na tej trasie witać będzie głos Beaty Chmielowskiej-Olech i Macieja Orłosia. Część komunikatów przeczytają lektorzy „Teleexpressu”. Pociąg kursować będzie do grudniowej zmiany rozkładu jazdy.

Beata Chemielowska-Olech będzie w dniu inauguracji konduktorem w EIP "Teleexpress" (fot. teleexpress.tvp.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane