wtorek, 14 czerwca 2016

WARSZAWA: "Słoneczny" i "Dragon" na wakacje codziennie

W tym roku już po raz dwunasty w na wakacyjną trasę wyruszy skład pociągu „Słoneczny”, uruchamiany tradycyjnie przez Koleje Mazowieckie. W czasie niec ponad 3 godzin zapewni tani i komfortowy dojazd z Warszawy do Trójmiasta, po czym pojedzie dalej – aż do Ustki. Skład będzie kursować codziennie, podobnie jak pociąg „Dragon” do Krakowa Głównego. Oba połączenia wakacyjne funkcjonować będą od 25 czerwca do końca wakacji.

„Słoneczny” będzie wyruszać o 7:46 z Warszawy Zachodniej (Warszawa Wschodnia 8:14). Do Gdyni Głównej dotrze o 12:02, natomiast do Ustki o 14:15. Z Ustki w podróż powrotną wyruszy o 16:32. Odjazd z Gdyni zaplanowano na 18:28. Skład na Dworcu Wschodnim zamelduje się o 21:53. Cena biletu normalnego na trasie Warszawa – Gdynia wynosi 45 złotych, natomiast do Ustki - 60 złotych. Będą obowiązywać wszystkie zniżki.

Podróżni w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w piętnastu obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki, np. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, na rejs statkiem wycieczkowym „Pirat”, w aquaparku Sopot czy w Cafe Mistral Ustka. Karty będą wydawane w wybranych kasach Kolei Mazowieckich, przy zakupie biletu u kierownika pociągu oraz można je pobrać ze strony sloneczny.mazowieckie.com.pl.

„Dragon” od 25 czerwca rozpocznie kursowanie codziennie aż do 3 września. To dobra alternatywa na co dzień, ale też doskonały sposób na podróż w trakcie Światowych Dni Młodzieży. W okresie 25 czerwca – 5 sierpnia pociąg do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 8:46, a do stacji Kraków Główny dotrze o 12:09. W drogę powrotną wyruszy o godzinie 17:19, by zakończyć bieg w Warszawie Wschodniej o 20:17. W okresie 12 sierpnia – 3 września „Dragon” do Krakowa będzie odjeżdżał z Warszawy Wschodniej o godzinie 6:47, a do stacji Kraków Główny dotrze o 9:58. Z powrotem wyruszy o 15:44 i zakończy bieg na Dworcu Wschodnim o godzinie 19:17. Ze względu na prace torowe na Centralnej Magistrali Kolejowej „Dragon” nie będzie kursował od 6 do 11 sierpnia.

„Dragonem” będzie można pojechać już za 40 złotych. Oczywiście wszyscy uprawnieni do ulg będą mogli z nich bezproblemowo skorzystać.

Ponadto w tym roku Koleje Mazowieckie przygotowały pulę promocyjnych biletów. Przewoźnik udostępnił pulę 500 biletów za 23 złote na podróż Warszawa – Kraków oraz 500 biletów za 35 złotych na podróż Warszawa - Ustka. Są one do nabycia w kasach biletowych KM na stacjach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście.

fot. Koleje Mazowieckie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane