wtorek, 21 czerwca 2016

WARSZAWA: wakacyjny remont na trasie WKD

Od 1 lipca do 31 sierpnia, czyli właściwie przez całe wakacje, na linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej prowadzony będzie remont toru 2 na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Komorów. W związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów oraz będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy.

Pociągi będą kursowały w następujących relacjach:

RELACJA 1 (codziennie)
Grodzisk Mazowiecki Radońska - Warszawa Zachodnia WKD, z przesiadką pomiędzy pociągami na przystanku osobowym Opacz,

RELACJA 2 (codziennie)

Milanówek Grudów – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej,

RELACJA 3 (w dni powszednie)

Grodzisk Mazowiecki Radońska – Komorów, z przesiadką do autobusu komunikacji zastępczej

Odcinek Warszawa Zachodnia WKD – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów. Na odcinku Komorów – Warszawa Zachodnia WKD ruch pociągów będzie odbywał się wahadłowo po torze 1 (tor prawy w kierunku od Warszawy do Komorowa). Na przystanku Opacz zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy z/do pociągów obsługujących relacje: Warszawa Zachodnia WKD – Opacz oraz Opacz - Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na następujących relacjach:

Pruszków WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu),

Komorów WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień),

Podróżni korzystający z autobusowej komunikacji zastępczej zobowiązani są do podróżowania tą komunikacją na podstawie ważnego biletu WKD jednorazowego lub okresowego. W związku z brakiem możliwości skasowania biletu jednorazowego w autobusie, pasażerowie rozpoczynający podróż zobowiązani są skasować odręcznie bilet jednorazowy w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika, wpisując w sposób trwały datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Podróżni, którzy zrezygnują z przejazdów pociągami WKD mogą dokonać zwrotu biletów okresowych odcinkowych: tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych i kwartalnych zakupionych najpóźniej 30 czerwca 2016 i ważnych na przejazdy w dniu 1 lipca i później.

fot. TVN Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane