piątek, 24 czerwca 2016

WROCŁAW: CUPT zezwolił wykorzystać nowe Skody także na innych liniach

Radość wrocławskich pasażerów komunikacji miejskiej. Dzięki pozytywnej opinii Centrum Unijnych Projektów Transportowych nowoczesne tramwaje niskopodłogowe Skoda 19T, zakupione z dofinansowaniem unijnym dla obsługi konkretnych linii tramwajowych w mieście nie będą już poza szczytem stały w zajezdniach i na torach odstawczych. CUPT wyraził bowiem zgodę na ich eksploatację na innych, regularnych liniach.

Wrocławskie MPK opracowuje teraz nowe rozkłady jazdy uwzględniające nowe możliwości taborowe. Dotąd fakt sztywnego przypisania taboru do linii 31, 32 i 33 w ramach zadania pt. „Zintegrowany System Transportu Szynowego w Aglomeracji i we Wrocławiu - Etap I” wymuszał odstawianie nadmiarowych składów poza szczytem do zajezdni. Dzięki zmianom Wrocławianie odczują poprawę warunków podróżowania poza szczytem i w dni wolne, kiedy zwiększy się ilość taboru niskopodłogowego na ulicach. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że nowe Skody posiadają pełną klimatyzację, co jest szczególnie istotne w okresie letnim.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. CUPT zaaprobował również plany wydłużenia trasy linii 33 do pętli na Sępolnie. Po jej przebudowie trasa linii wydłuży się o 1,35 kilometra, dzięki czemu, zamiast do przystanku przy Stadionie Olimpijskim, tramwaje linii 33 dojadą do samego Sępolna.

fot. Gazeta Wrocławska

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane