poniedziałek, 6 czerwca 2016

WROCŁAW: wakacyjny remont torów na trasie Strzelin - Kamieniec Ząbkowicki

Wakacje będą ciężkim okresem dla podróżnych, korzystających z połączeń kolejowych między Kotliną Kłodzką a Wrocławiem na Dolnym Śląsku. W poniedziałek, 13 czerwca, ruszają bowiem intensywne prace naprawcze na szlaku między Strzelinem a Kamieńcem Ząbkowickim. Ze względu na fakt, że jest to jednotorowy odcinek, PKP PLK zamknie całkowicie możliwość przejazdu pociągów aż do 2 września, czyli na niemal 3 miesiące. Wymieniane będą szyny i podkłady, zlikwidowane zostaną ograniczenia prędkości. Za pociągi Przewozy Regionalne wprowadzą komunikację zastępczą, realizowaną autobusami. Będzie ona powiązana z pociągami, które skończą bieg z jednej strony w Kamieńcu, z drugiej zaś na dworcu w Strzelinie.

Wyjątkiem będą pociągi bezpośrednie Kolei Dolnośląskich, kursujące w ramach linii D9 z Kudowy-Zdroju do Wrocławia. Zostaną skierowane objazdem przez Nową Rudę, Jedlinę-Zdrój i Wałbrzych. Wydłużenie czasu podróży będzie porównywalne, ponieważ na wyremontowanym odcinku z Wałbrzycha do Wrocławia pociągi pojadą aż 120 km/h, z zatrzymaniami wyłącznie w Wałbrzychu Mieście i Jaworzynie Śląskiej. Zaletą będzie brak konieczności przesiadki, co w przypadku kuracjuszy i turystów z większym bagażem zawsze ma duże znaczenie. Ponadto składy zatrzymywać się będą między Kłodzkiem a Wałbrzychem na wszystkich stacjach i przystankach, co wakacyjnie poprawi ofertę na linii 286.

Celem prowadzonych prac jest przywrócenie prędkości 100 km/h na remontowanym odcinku. Pierwsze pociągi pojadą nowym torem po południu 3 września. Natomiast autobusy komunikacji zastępczej, uruchamiane przez Przewozy Regionalne, będą zatrzymywać się w następujących lokalizacjach:
  • Strzelin - przed budynkiem dworca,
  • Biały Kościół - przed budynkiem dworca,
  • Henryków - przystanek PKS przy kościele,
  • Ziębice - przed budynkiem dworca,
  • Starczów - przystanek PKS,
  • Kamieniec Ząbkowicki - przed budynkiem dworca
Stacja w Strzelinie - fot. Michal_TG (Ogólnopolska Baza Kolejowa)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane