czwartek, 28 lipca 2016

GDAŃSK: kolejne połączenia lotnicze od Wizz Air

Od stycznia przyszłego roku z Gdańska będzie można polecieć we francuskie Alpy, do Grenoble. Z kolei 2 sierpnia zainaugurowane zostaną połączenia do Kijowa.

Oba połączenia obsłuży Wizz Air. Przewoźnik od 14 stycznia 2017 wysyłać bedzie swoje samoloty na trasę do Grenoble raz w tygodniu w każdą sobotę, w sezonie zimowym. Połączenie do Kijowa z kolei to kolejna już, po uruchomionym pod koniec czerwca między Gdańskiem a Iwano-Frankiwskiem, destylacja z gdańskiego lotniska. Tę relację obsługuje Ukraine International Airlines. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku gdańskie lotnisko obsłużyło ponad 1,8 mln pasażerów, co oznacza 9,6-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Tylko w czerwcu obsłużono ponad 386 tysięcy pasażerów.

W tym sezonie obserwowane jest dużo większe zainteresowanie ofertą wakacji nad Bałtykiem, co skutkuje wzrostami ilości pasażerów przede wszystkim w krajowych połączeniach lotniczych. W 2015 z lotniska im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie skorzystało ponad 3,7 mln podróżnych, w tym roku może się okazać, że „pęknie” granica 4 milionów.

fot. WizzAir

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane