piątek, 1 lipca 2016

KATOWICE: pociągami REGIO na ŚDM do Krakowa

Tylu pociągów osobowych, jakie przy okazji Światowych Dni Młodzieży będą się wałęsać po torach Małopolski, nie widziano od czasów kamienia łupanego. Podobnie zresztą, jak i w Jaworznie i Mysłowicach mogą one wprawić niektórych w osłupienie zwłaszcza, że i relacje będą nietypowe.

Na czas ŚDM w Krakowie Przewozy Regionalne przygotowały rozkład w układzie 16+15. Już wyjaśniam: 16 pociągów dziennie wyruszy w kierunku Katowic (dwa z Trzebini), a 15 pojedzie w kierunku przeciwnym. Większość połączeń powstała z połączonych relacji i pojedzie do Rzeszowa lub Tarnowa. Na ten przykład właśnie pociąg REGIO Karolinka z Rybnika dojeżdżać będzie do Tarnowa. Będą także inne ciekawe kursy, jak pociąg do Mydlnik czy Podłęża.

Wszystkie składy kursować będą w dniach 25 lipca – 1 sierpnia. Rozkład jazdy zaplanowany jest tak, że właściwie ruch utrzymany będzie przez całą dobę. Warto uważnie sprawdzać rozkłady, bo w wybrane dni składy pominą przystanek Kraków Łobzów, natomiast 31 lipca przejadą bez zatrzymania przez przystanki: Kokotów i Węgrzce Wielkie (kto wpadł na ten idiotyzm – pewnie nasze służby bezpieczeństwa, a jakże…).

Plan odjazdów w relacji Kraków - Katowice (25 lipca - 1 sierpnia):

Kraków Główny
(odjazd)
Trzebinia
(odjazd)
Katowice
(przyjazd)
Termin
Uwagi
-
5:42
6:45
Codziennie
Przesiadka
-
6:53
7:47
Codziennie
Przesiadka
7:56
9:00
10:03
Nie kursuje 31.07
Z Rzeszowa
8:50
9:52
10:49
Codziennie
-
9:40
10:45
11:47
Nie kursuje 31.07
Z Rzeszowa
10:15
11:06
12:09
Codziennie
Z Kraków Mydlniki
11:16
12:20
13:22
Nie kursuje 31.07
Z Tarnowa
13:17
14:18
15:17
Codziennie
-
13:51
14:55
16:11
Nie kursuje 31.07
Z Rzeszowa
15:39
16:43
17:47
Nie kursuje 31.07
Z Rzeszowa
17:45
18:49
19:52
Nie kursuje 31.07
Z Rzeszowa
19:44
20:53
21:56
Codziennie
Z Tarnowa
20:55
21:59
23:02
Nie kursuje 31.07
Z Tarnowa
22:07
23:11
0:14
Nie kursuje 31.07
Z Rzeszowa
22:58
0:02
1:05
Codziennie
-
23:47
0:52
2:05
Codziennie
Z Rzeszowa

Plan odjazdów w relacji Kraków – Katowice (25 lipca - 1 sierpnia):

Katowice
(odjazd)
Trzebinia
(odjazd)
Kraków Główny
(przyjazd)
Termin
Uwagi
1:08
2:21
3:24
Codziennie
Do Kraków Płaszów (3:35)
5:31
6:48
7:43
Nie kursuje 31.07
Do Tarnowa
6:05
7:11
8:16
Nie kursuje 31.07
Do Rzeszowa
6:58
8:04
9:07
Nie kursuje 31.07
Do Rzeszowa
7:55
9:01
9:52
Codziennie
Do Kraków Mydlniki
9:01
10:07
11:10
Codziennie
Do Podłęże
11:03
12:04
13:07
Codziennie
-
12:15
13:21
14:26
Nie kursuje 31.07
Do Rzeszowa
14:01
15:07
16:10
Nie kursuje 31.07
Do Rzeszowa
15:02
16:08
17:11
Nie kursuje 31.07
Do Tarnowa
16:26
17:27
18:29
Codziennie
-
18:10
19:17
20:20
Nie kursuje 31.07
Do Rzeszowa
20:12
21:18
22:21
Nie kursuje 31.07
Do Rzeszowa
20:36
21:42
22:45
Codziennie
-
22:10
23:24
0:27
Nie kursuje 31.07
Do Rzeszowa

fot. Youtube

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane