niedziela, 31 lipca 2016

KIELCE: pociąg REGIO do Sandomierza sukcesem

Uruchomione na początku wakacji przez Przewozy Regionalne, na zlecenie marszałka województwa świętokrzyskiego, weekendowe połączenie Kielc i Sandomierza okazało się dużym sukcesem. Jak na województwo, w którym kolej nie należy do najmodniejszych środków transportu, z uruchomionych w pierwszych 2 tygodniach 4 par pociągów skorzystało aż 1158 osób. Przewieziono także łącznie 18 rowerów.

Pasażerowie często korzystają z pociągu z rowerem tylko w drodze do Sandomierza. Z powrotem podróżują szlakiem Green Velo. Przypomina to zjawisko obserwowane w Bieszczadach, gdzie podobnie postępują turyści jadący wcześnie rano do Komańczy czy Łupkowa. Sezonowy pociąg kursuje w soboty i niedziele o 7:10 z Kielc (przyjazd do Sandomierza na 9:41). W drogę powrotną pociąg wyjeżdża o 16:55, by zameldować się w stolicy województwa na 19:00.

Zalety połączenia, poza oczywiście jego atrakcyjnością, są dwie, bardzo ważne. Po pierwsze, w trasę wysyłany jest nowoczesny, klimatyzowany skład EN-63A Impuls z Newagu. Po drugie, trasa do Sandomierza objęta jest ofertą Biletu Świętokrzyskiego, dzięki czemu całą, 142-kilometrową relację, przejechać można za jedyne 15 złotych. Ponadto, dzięki współpracy z miastem Sandomierz, podróżni mogą za symboliczną złotówkę zwiedzić Bramę Opatowską. Wystarczy, że mają przy sobie bilet kolejowy.

fot. Przewozy Regionalne

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane