czwartek, 21 lipca 2016

KRAKÓW: Internet na przystanku - pasażerowie testują nowe rozwiązanie

W Krakowie trwa proces wymiany wiat przystankowych. W tym roku już 65 obiektów w różnych lokalizacjach zostało wymienionych na nowe. Przy okazji tego faktu na jednej z nowych wiat zainstalowano bezprzewodowy, bezpłatny Internet, z którego mogą już korzystać pasażerowie. Jeśli pomysł się sprawdzi, wiaty z Wi-Fi pojawią się w innych miejscach w mieście.

Dostęp do Internetu na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda) zapewnia specjalny panel zamontowany nad gablotą reklamową. Montaż i dostawę prądu finansuje firma AMS. Po okresie próbnym będzie możliwość wglądu ile osób skorzystało z Internetu i to pokaże na ile takie rozwiązanie jest potrzebne.

Przypominamy, że od roku trwa wymiana wiat przystankowych w Krakowie. Miasto nie ponosi żadnych kosztów tego przedsięwzięcia, ponieważ wykonuje je firma w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach. Poza wymianą wiat na nowe, koncesja obejmuje też odremontowanie i posadowienie w nowych lokalizacjach 125 wiat zdemontowanych z dotychczasowych lokalizacji, których stan kwalifikuje do ich ponownego wykorzystania.

fot. ZIKiT

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane