niedziela, 3 lipca 2016

KRAKÓW: jest uchwała o specjalnym bilecie na ŚDM

29 czerwca Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę ws. wprowadzenia specjalnego biletu komunikacji miejskiej na czas ŚDM tego biletu. 15 zł za 6 dni – tyle będzie kosztować bilet wielokrotnego przejazdu, obowiązujący w granicach miasta i na trasach aglomeracyjnych, z którego będzie można skorzystać od 26 do 31 lipca. Projekt uchwały powstał na polecenie Prezydenta Miasta Krakowa – Jacka Majchrowskiego.

Zamierzeniem pomysłu w pierwszej kolejności jest ukłon w stronę mieszkańców Krakowa, by w tym czasie pozostawili swoje samochody w domach i korzystali z tramwajów czy autobusów. Jest to o tyle zasadne, że pomijając korki, utrudnienia i podział miasta na strefy, w Krakowie zwyczajnie zrobi się wielki problem z miejscami parkingowymi. O wprowadzenie takiej formy zachęty apelowali sami mieszkańcy podczas konsultacji społecznych. 

Specjalny bilet nie będzie wymagał kasowania i w okresie jego ważności możliwa będzie nieograniczona liczba przesiadek. Jest wygodniejszy w użyciu oraz tańszy, gdyż obecnie bilet siedmiodniowy obowiązujący w II strefach kosztuje 62 zł, natomiast tygodniowy na jedną strefę – 48 zł.

fot. krakow.naszemiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane