wtorek, 26 lipca 2016

KRAKÓW: Koleje Małopolskie na ŚDM - aktualizacja

Nie będzie zawieszenia ruchu kolejowego na trasie Kraków Bieżanów - Wieliczka. Pociągi Kolei Małopolskich będą kursować na całej trasie także 30 i 31 lipca, choć nie obejdzie się bez utrudnień.

Z uwagi na przeznaczenie ulicy Bieżanowskiej na jeden z głównych szlaków dojścia pieszego do Campus Miseridordiae w Brzegach w dniu 30 lipca od około 0:30 do 31 lipca do godziny 23.38 pociągi w relacji Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia – Kraków Główny będą kursować co godzinę.  Do Wieliczki dojadą pociągi odjeżdżające z Krakowa Głównego 40 minut po pełnej godzinie, w  kierunku przeciwnym z Wieliczki wyjadą odpowiednio pociągi 8 minut po pełnej godzinie oraz o godzinie 23:38. Pierwotnie planowano także, że pociągi nie zatrzymają się na stacjach po drodze, jednak ostatecznie tak się nie stanie.

To bardzo ważna zmiana. Stanowi istotne ułatwienie dla mieszkańców Wieliczki, którzy pozostaną w czasie weekendu właściwie odcięci od Krakowa w rozumieniu transportu drogowego. Dobrze, że jednak nie wszystko jest bezgranicznie podporządkowane pielgrzymom, dla których ŚDM to wakacje, podczas gdy mieszkańcy regionu muszą normalnie żyć.

fot. TVN24

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane