środa, 20 lipca 2016

KRAKÓW: Mobilis wprowadzi 10 dodatkowych autobusów na trasy

ZIKiT Kraków udzielił Grupie Mobilis zamówienia uzupełniającego na obsługę komunikacji miejskiej. Na ulicach stolicy Małopolski pojawi się 10 fabrycznie nowych autobusów, które skierowane zostaną na nową linię. Pojazdy stanowić będą wzmocnienie dotychczasowego systemu komunikacji miejskiej. Zostaną włączone do ruchu przed Światowymi Dniami Młodzieży.

Fabrycznie nowe pojazdy, które dostarczone zostaną przez Grupę Mobilis, to 9 przegubowych autobusów Mercedes Conecto G o długości 18 metrów oraz jeden autobus standardowy 12-metrowy Mercedes Conecto. Po rozpoczęciu realizacji zamówienia uzupełniającego na ulicach stolicy Małopolski kursować będzie łącznie 77 autobusów Grupy Mobilis.

Nowe pojazdy wyposażone będą w dynamiczny system informacji pasażerskiej, klimatyzację oraz nowoczesne automaty biletowe z możliwością zapłaty za pomocą karty płatniczej. W związku z rozszerzeniem kontraktu na obsługę krakowskiej komunikacji miejskiej liczba kierowców zatrudnianych przez Grupę Mobilis w Krakowie zwiększy się z obecnych 170 osób do 200 osób.

fot. Radio Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane