wtorek, 26 lipca 2016

KRAKÓW: MPK weźmie 77 przegubowców - w leasing

Krakowskie MPK ma chrapkę na kolejną dużą partię autobusów. Przed kilkoma dniami ogłoszono przetarg na dostawę 77 przegubowych pojazdów w formie leasingu. Pierwsze nowe przegubowe autobusy powinny pojawić się w Krakowie już w pierwszej połowie przyszłego roku.

MPK przesłało już do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej formularz ogłoszenia zamówienia. Jego przedmiotem jest wyprodukowanie i dostawa w formie leasingu finansowego fabrycznie 77 nowych autobusów niskoemisyjnych. Mają to być pojazdy o długości 18 metrów, które będą wyposażone w silniki spełniające normę Euro 6, a także posiadające klimatyzację oraz nowoczesne systemy informacji pasażerskiej. Wartość zamówienia jest szacowana na 121,7 mln złotych netto.

Termin składania ofert mija 25 sierpnia. Cena zadecyduje o wyborze jedynie w 50%. Pozostałe punkty zostaną przyznane za kryteria techniczne. Ocenie będą podlegać: parametr szerokości autobusu, sposób osiągnięcia standardu emisji spalin, okres gwarancji, unifikacja silnika z autobusem, możliwość odzysku energii hamowania, szyba przednia, liczba miejsc pasażerskich w autobusie (siedzących i stojących), wysokość poziomu podłogi drzwi wejściowych od poziomu jezdni, dodatkowe wymagania dotyczące ochrony osób przebywających w kabinie autobusu lub wytrzymałości konstrukcji nośnej dużych pojazdów pasażerskich, klimatyzacja, poziom hałasu podczas jazdy, a także liczba wszystkich miejsc pasażerskich siedzących w autobusie dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Firmy mogą wspólnie składać oferty. Warunkiem jest doświadczenie w postaci wyprodukowania 30 pojazdów 18-metrowych w okresie ostatnich trzech lat. Wykonawcy są zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 1 mln złotych. Pierwsze pojazdy mają się pojawić w Krakowie w pierwszej połowie przyszłego roku, a okres trwania umowy określono na 91 miesięcy (nieco ponad 7,5 roku).

fot. Tomasz Czauderna (MPK Kraków)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane