niedziela, 24 lipca 2016

KRAKÓW: ostatni EU8N na torach - koniec projektu

W lipcu 2016 krakowskie MPK SA zakończyło jeden z największych projektów modernizacji taboru tramwajowego w historii przedsiębiorstwa. W piątek, 15 lipca, na obsadę linii tramwajowej numer 2 trafił ostatni, czterdziesty zmodernizowany skład serii EU8N, zbudowany na podstawie wiedeńskich wagonów E6, kursujących przez lata na trasie lekkiego metra U6.

Projekt rozpoczęty kilka lat temu polegał na przebudowie 40 wysokopodłogowych pociągów tramwajowych na wagony z elementem niskiej podłogi, ułatwiającym wsiadanie i wysiadanie osobom o ograniczonej mobilności. Elementem modernizacji był także montaż klimatyzacji, oraz wiele dodatkowych udogodnień audiowizualnych i funkcjonalnych. W dniu, w którym pierwszy pociąg EU8N zaczął wozić pasażerów, a stało się to w lipcu 2010 roku, był to jednocześnie pierwszy w Krakowie klimatyzowany wagon tramwajowy.

Zmodernizowany tramwaj oznaczony jako EU8N ma ponad 26 metrów długości i jednorazowo może przewieźć 180 pasażerów, w tym nawet dwie osoby na wózku.

fot. kmkkrakow.pl

2 komentarze :

  1. A to dlaczego ? Kraków jest aż tak bogaty, żeby zastąpić nie tak dawno zmodernizowane tramwaje nowymi ? Czy komuś tu się w dupskach niepoprzewracało aby ??? Piszący ten artykuł powinien dodać powód, żeby wypociny miały jakiś sens dla czytających, czyż nie mam racji :) :/ !!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powód jest oczywisty. Skończył się materiał do modernizacji :)

      Usuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane