piątek, 22 lipca 2016

KRAKÓW: parking nad Dworcem Głównym zamknięty na ŚDM oraz dodatkowe postoje dla mieszkańców zamkniętych ulic w Śródmieściu

Kolejne utrudnienie dla mieszkańców i podróżnych przygotowało PKP SA. Tym razem chodzi o sam dworzec kolejowy w centrum Krakowa. Ze względu na wzmożony ruch podróżnych w tym miejscu, mając na uwadze względy logistyczne i bezpieczeństwo pieszych, zarządca zdecydował się wyłączyć z użytkowania parking nad Dworcem Głównym na czas trwania ŚDM.

Parking zamknięty będzie przez osiem dni, począwszy od 25 lipca, aż do 1 sierpnia. W tym czasie na górnej płycie dworca samochodu nie zaparkujemy. Utrudni to chociażby korzystanie z Galerii Krakowskiej, której klientela w większości parkuje właśnie na górnej płycie.

Tymczasem Miasto Kraków przygotowało dwa parkingi dla mieszkańców zamkniętych ulic w mieście. Parkować będzie można na parkingu podziemnym przy Muzeum Narodowym oraz na parkingu Politechniki Krakowskiej. Parking przy Muzeum czynny będzie od północy 27 lipca do północy 31 lipca. Jest on polecany osobom, które chcą zostawić samochód na cały czas trwania Światowych Dni Młodzieży. Parking Politechniki Krakowskiej przy ulicy Warszawskiej (wjazd od ul. Szlak 51) otwarty będzie od godziny 7:00 w dniu 25 lipca do godziny 19:00 1 sierpnia. Jest on polecany dla osób, które będą chciały korzystać z samochodu regularnie podczas trwania Światowych Dni Młodzieży.

Wnioski o przydział miejsca parkingowego we wskazanych lokalizacjach mieszkańcy zamkniętych ulic mogą składać jeszcze tylko dziś.

fot. krakow.naszemiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane