sobota, 16 lipca 2016

KRAKÓW: znów mamy rowery miejskie!

W piątek do Krakowa wrócił rower miejski. Na początek uruchomiono 200 rowerów - do końca sierpnia. W czwartek została podpisana umowa koncesyjna na uruchomienie w Krakowie roweru 4G, który wjedzie na ulice miasta jesienią.

15 lipca ruszyło 27 stacji rowerowych, w takich lokalizacjach jak w 2015 roku. Na czas ŚDM wyłączone będzie 7 stacji w ścisłym centrum, które uruchomione zostaną w sierpniu. Tymczasowym operatorem roweru miejskiego od 15 lipca do 31 sierpnia będzie firma wyłoniona w przetargu. System będzie działał na zasadach zbliżonych do tych jakie użytkownicy już znają. Ważność zachowują także loginy, konta i zgromadzone środki użytkowników. Uruchomienie jesienią rowerów czwartej generacji będzie dużą zmianą. Nowoczesne jednoślady z wałem kardana zamiast łańcucha, komputer pokładowy, GPS i oświetlenie LED z pewnością zyskają wielu sympatyków. Poza tym nowa odsłona roweru miejskiego przewiduje, że będzie on dostępny także w porze zimowej.

Operatorem systemu będzie BikeU z Warszawy, część międzynarodowego koncernu Egis Group, posiadającego ogromne doświadczenie w zakresie koncesji i partnerstwa publiczno-prywatnego. Firmę wybrano w kwietniu po jej zwycięstwie w postępowaniu koncesyjnym. Zanim jednak doszło do podpisania umowy, dwóch oferentów z koncesji złożyło skargę do sądu i stąd cała procedura uruchomienia roweru miejskiego opóźniła się o kilka miesięcy.

fot. Magiczny Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane