sobota, 23 lipca 2016

MAŁOPOLSKA: ostateczny rozkład jazdy pociągów REGIO na czas ŚDM

Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych opracował specjalny rozkład jazdy pociągów, który będzie realizowany podczas Światowych Dni Młodzieży w okresie od 25 lipca do 1 sierpnia, i zostanie wprowadzony na trasach:
  • Katowice – Kraków Główny – Tarnów – Rzeszów,
  • Tarnów – Kraków Główny – Oświęcim przez Trzebinię,
  • Kraków Płaszów – Tarnów – Nowy Sącz – Krynica,
  • Kraków Płaszów – Zakopane,
  • Kraków Płaszów – Wadowice/Bielsko Biała,
  • Kraków Płaszów - Oświęcim przez Skawinę.
Rozkład jazdy uwzględnia znacznie większą liczbę pociągów w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży niż obecny rozkład.

Oferta Przewozów Regionalnych daje zarówno uczestnikom ŚDM, jak i mieszkańcom możliwość odbycia podróży nie tylko do miejsc, gdzie będą odbywać się uroczystości, ale także w najdalej położone zakątki turystyczne w Małopolsce – do Zakopanego, Wadowic, Oświęcimia i innych.

W związku z uwarunkowaniami techniczno-organizacyjnymi związanymi ze ŚDM, zarządca infrastruktury wprowadzi ograniczenia na poniższych trasach:

1) W dniach 26, 28-29 lipca przystanek osobowy Kraków Łobzów zostanie wyłączony z obsługi pasażerskiej dla pociągów kursujących do Katowic i Oświęcimia.
Podróżni posiadający bilety REGIO przy przejazdach w/z kierunku Kraków Główny będą mogli korzystać w tych dniach z przejazdu pociągami spółki Koleje Małopolskie.

2) Przystanki osobowe Kokotów i Węgrzce Wielkie zostaną wyłączone z obsługi pasażerskiej w dniach:
  • 30, 31 lipca całodobowo,
  • 1 sierpnia w godzinach 0:00 – 12:00
W niedzielę, 31 lipca, w godzinach 13:00 – 19:00,  wstrzymany zostanie ruch pociągów na odcinku Kraków Płaszów – Podłęże – Kraków Płaszów.

3) 30, 31 lipca i 1 sierpnia wybrane pociągi do Zakopanego / Wadowic / Bielska-Białej / Oświęcimia będą zaczynać i kończyć bieg w stacji Kraków Bonarka i Kraków Swoszowice.

4) W okresie 25 lipca – 1 sierpnia przystanek osobowy Kraków Krzemionki będzie wyłączony z obsługi pasażerskiej.

Szczegółowe tabele (bardzo obszerne, stąd nie mogę ich przytoczyć), znajdziecie na stronie Przewozów Regionalnych. Warto też sprawdzać odjazdy w wyszukiwarce połączeń PKP PLK.

PRZEWOZY REGIONALNE: rozkład na ŚDM


WYSZUKIWARKA POŁĄCZEŃ PKP PLK


Do wszystkich pielgrzymów apeluję o zachowanie ostrożności! Tak duża kumulacja ludzi sprzyja kradzieżom, zagubieniu mienia czy groźnym wypadkom. Zwłaszcza na stacjach i dworcach zachowajcie ostrożność. Wszyscy wszędzie zdążycie, a nawet jeśli nie, to życie i zdrowie jest o wiele cenniejsze niż spotkanie z Papieżem, który i tak kiedyś znów się zmieni. Proszę Was wszystkich o rozwagę!


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane