wtorek, 12 lipca 2016

ŁÓDŹ: ŁKA oficjalnym przewoźnikiem na ŚDM w Krakowie

Jak już powszechnie wiadomo, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa podpisało z Łódzką Koleją Aglomeracyjną umowę na uruchomienie specjalnych połączeń z Łodzi do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Z przejazdów skorzysta blisko 4500 osób, które udadzą się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem na krakowskich Błoniach i w podkrakowskich Brzegach. Spółka uruchomi również pociągi specjalne do Częstochowy. Pielgrzymów bezpłatnie wozić będzie również po województwie łódzkim.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna, wspólnie z Samorządem Województwa Łódzkiego i Archidiecezją Łódzką, opracowała rozkłady jazdy pociągów. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej ma przebywać blisko 10 tysięcy osób z zagranicy, głównie z Hiszpanii, Włoch, Słowenii, Węgier, USA, Kolumbii i Kanady. Łódzka Kolej Aglomeracyjna będzie wozić pielgrzymów na terenie województwa łódzkiego w dniach 20-25 lipca w ramach Dni Diecezjalnych. Osoby, posiadające identyfikatory pielgrzyma ŚDM, będą mogły bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń Spółki. Dodatkowo uruchomione zostaną kursy m.in. do Łęczycy, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego, zgodnie z zaplanowanym programem zwiedzania.

28 lipca pociągi ŁKA zawiozą pielgrzymów na spotkanie z Ojcem Świętym do Częstochowy. Uruchomione zostaną 2 pary połączeń. Pociągi wyruszą z Łodzi, po drodze zatrzymując się m.in w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Oferta ta skierowana jest do grup, które zgłoszą chęć przejazdu organizatorom ŚDM na terenie Archidiecezji Łódzkiej. Spółka zapewni miejsca dla 1000 osób.

Na Światowe Dni Młodzieży ŁKA uruchomi łącznie 11 połączeń - siedem do i cztery z Krakowa. Pociągi wyruszą 25 i 29 lipca z Łodzi, Piotrkowa i Tomaszowa Mazowieckiego. Dotrą do Dworca Kraków Główny. ŁKA jest jednym z dwóch przewoźników, który zatrzyma się w centrum miasta. Pozostałym wyznaczone zostały stacje na obrzeżach Krakowa. W powrotną drogę pociągi ŁKA wyruszą 31 lipca. Bilety na przejazd dystrybuuje Archidiecezja.

Dla pielgrzymów przygotowano specjalne opaski dla pielgrzymów, które mają usprawnić odprawę na dworcach kolejowych. Pociągi zostaną dodatkowo udekorowane, aby już w trakcie podróży pasażerowie odczuli wyjątkową atmosferę Światowych Dni Młodzieży.

fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane