sobota, 2 lipca 2016

PolskiBus łączy siły z Arriva Bus

Kolejna ekspansja czerwonego przewoźnika z bocianem! Polski Bus nawiązuje współpracę z kolejnym przewoźnikiem autobusowym, czyli firmą Arriva Bus Transport Polska. Dzięki temu pasażerowie zyskają osiem nowych linii i 19 miast do dyspozycji. Wśród nich Białowieża, Kołobrzeg, Ustrzyki Górne czy Polańczyk w Bieszczadach.

Arriva Bus obsługuje m.in. trasy z Warszawy do Kętrzyna, z Warszawy do Węgorzewa, z Kołobrzegu do Zakopanego, z Węgorzewa do Gdańska, z Białowieży do Warszawy, z Rzeszowa do Ustrzyk Górnych, z Rzeszowa do Polańczyka oraz z Wetliny do Rzeszowa. To już trzeci przewoźnik autobusowy, z którym Polski Bus nawiązał współpracę. Pierwszy był Żak Express na trasie z Warszawy do Suwałk przez Łomżę, Ełk i Augustów. Żak Express przejął też obsługę połączenia z Warszawy do Białegostoku. Następny przewoźnik to Flix Bus, dzięki któremu pasażerowie mogą kupić bilety do 24 nowych niemieckich, holenderskich i szwajcarskich miast. Do siatki połączeń włączono pięć linii – z Berlina do Hanoweru, Dortmundu i Dusseldorfu, z Berlina do Hanoweru i Bonn, z Berlina do Hamburga i Amsterdamu, z Berlina do Monachium, Zurychu, Himmelkronu oraz z Berlina do Szczecina.

Arriva Bus Transport Polska (poprzednio pod nazwą Veolia Transport Polska) jest obecna na rynku przewozów osób w ruchu lokalnym, regionalnym i komunikacji miejskiej od 1998 roku. W 2015 roku na terenie całej Polski z usług Arriva Bus skorzystało ponad 22 miliony pasażerów - najwięcej na Kujawach, prawie 7 milionów osób.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane