wtorek, 19 lipca 2016

POZNAŃ: zbliża się otwarcie Kaponiery

Końca dobiega trwająca od lat przebudowa poznańskiej Kaponiery. Inwestycja, przez wielu określana mianem najgorszej w historii miasta, ma zostać w pełni oddana do użytku 31 sierpnia. Do zakończenia remontu Kaponiery zostało więc zaledwie kilkadziesiąt dni.

Rondem nie będzie zarządzał prywatny inwestor, ale miasto. Zgodnie ze stanowiskiem poznańskiego ratusza konieczność zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz stanu technicznego obiektu, Kaponiera zostaje w rękach miasta. Koszt roczny utrzymania nowego ronda to szacunkowo 2 miliony złotych, toteż zadania związane z jego obsługą podzielone zostaną miejskie spółki. I tak ZDM będzie więc odpowiedzialny na zadania techniczno-budowlane, czyli przeglądy i naprawy wind i schodów ruchomych czy też odśnieżanie ciągów pieszych. Poznański ZTM ogarnie kwestie związane z odprawą pasażerów komunikacji miejskiej, a Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzyma w zarząd 13 lokali handlowych oraz parking na 300 samochodów.

Częścią obiektu jest zabytkowa kaponiera kolejowa, stanowiąca niegdyś część systemu murów obronnych Poznania. Obecnie zostanie wyremontowana i zabezpieczona, będzie też ją można oglądać, ale tylko z zewnątrz. Rondo Kaponiera ma zostać oddane zgodnie z planem, a jeśli poszczególne elementy inwestycji będą mogły być oddane do użytku wcześniej, bez szkody dla całości, najpewniej będzie do tego dochodzić.

fot. TVN24

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane