czwartek, 21 lipca 2016

RZESZÓW: komplikuje się sprawa elektryfikacji linii 71 - część przetargu unieważniona

Komplikuje się sprawa elektryfikacji linii kolejowej 71 Ocice – Rzeszów. Ta ważna inwestycja napotyka na swojej drodze pierwszą przeszkodę, bowiem PKP PLK unieważniły część postępowania na przygotowanie elektryfikacji linii.

W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg, który obejmuje prace przygotowawcze do elektryfikacji całego odcinka Rzeszów – Ocice. To dwa zadania: przebudowanie i zabezpieczenie istniejącej sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych, tak by nie kolidowały z planowaną inwestycją oraz wycinka drzew. Teraz okazuje się, że prace mogą się opóźnić. W zakresie zadania 1a i 1b, czyli usunięcia kolizji sieci elektroenergetycznych i teletechnicznych nie złożono żadnej oferty nie podlegającej odrzuceniu. PKP PLK unieważniła postępowanie w tym zakresie. To kolejne potknięcie na tym odcinku – pierwszy termin zakończenia elektryfikacji to 2013 rok.

W zadaniu obejmującym wycinkę drzew nie było już takich problemów. Wpłynęły trzy oferty, najniższa od FPHU Krawpak z Tomaszowa Lubelskiego. Kwota 1 512 000 złotych brutto mieści się w kosztorysie inwestorskim. Firma zaoferowała realizację zadania w 90 dni.

Podpisana jest już umowa (wiosną) na budowę mijanki w Majdanie Królewskim. Dotąd linia ta pochłonęła ponad 230 milionów złotych – głupio byłoby, gdyby nie udało się doprowadzić do końca jej elektryfikacji.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane