wtorek, 23 sierpnia 2016

KATOWICE: uchwała KZK GOP o rozszerzenie ŚKUP na Koleje Śląskie

We wtorek, 9 sierpnia, Zarząd KZK GOP przyjął uchwałę o zawarciu porozumienia z Kolejami Śląskimi w sprawie wdrożenia systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych kolejowej spółce samorządowej.

Jako główny cel porozumienia, podaje się usprawnienie komunikacji publicznej w zakresach działania obu stron, m.in. poprzez zaoferowanie pasażerom zintegrowanego rozwiązania informatycznego funkcjonującego w komunikacji organizowanej przez KZK GOP i Koleje Śląskie, umożliwiającego integrację systemów biletowo – taryfowych. Z uchwały wynika także, że Koleje Ślaskie prowadzą działania zmierzające do przygotowania dokumentacji aplikacyjnej w celu uzyskania dofinansowania na rozszerzenie systemu ŚKUP ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020

To ważna informacja, dająca nadzieję na dalszą integrację taryfową w GOP-ie. Ciekawe tylko, czy KZK GOP do tej integracji dotrwa.

fot. Dziennik Zachodni

1 komentarz :

  1. Myślałem że ŚKUP już więcej nie może zepsuć w regionie! ... myliłem się.
    P.S. ŚKUP przekonał mnie ostatecznie, że jednak do pracy jeżdżę autem, wcześniej się wahałem i jeździłem jak mi pasowało.

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane