piątek, 5 sierpnia 2016

KRAKÓW: ekipy wracają na budowę łącznicy Zabłocie-Krzemionki - będą nowe utrudnienia

W Krakowie, na czas odbywających się w ubiegłym tygodniu Światowych Dni Młodzieży, stanęły wszelkie prace infrastrukturalne. Nie inaczej stało się także z budową łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki. To jednak koniec dobrych wiadomości. Już za tydzień, 8 sierpnia, rozpocznie się kolejny etap prac, przy czym w początkowej fazie utrudnienia nie będą znaczące.

Etap 3, rozpoczynający się w poniedziałek, 8 sierpnia, będzie się wiązał z utrudnieniami w ruchu samochodów. Ruch od strony Podgórza zostanie w całości skierowany estakadą Obrońców Lwowa. Kierowcy nie dojadą zatem do skrzyżowania ulic Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich i nie będą mogli na nim skręcić. Z kolei dojazd do skrzyżowania od strony Nowej Huty będzie dopuszczony, ale ze zwężeniem obejmującym dwa pasy ruchu. Jeden skrajny pas będzie przeznaczony dla autobusów.

To jednak dopiero przedsmak tego, co czeka Krakowian od 16 sierpnia. Wtedy bowiem, w kolejnym etapie, skrzyżowanie Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich zostanie niemal całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około trzy miesiące. Ten czas jest potrzebny do montażu konstrukcji estakad nad tarczą skrzyżowania. Ruch tramwajowy zostanie utrzymany. Ale o tym szerzej poinformuję w nadchodzącym tygodniu.

fot. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane