sobota, 20 sierpnia 2016

KRAKÓW: gdzie jest rozkład jazdy?

To już przechodzi ludzkie pojęcie. Wstyd to, że w Krakowie ciągle dochodzi do tak prymitywnych aktów wandalizmu, podyktowanych zwykłym chamstwem i prostactwem. Chodzi o notorycznie ginące z gablot i tablic rozkłady jazdy.

Ostatnim skandalicznym zdarzeniem tego typu była kradzież rozkładów z tablicy na pętli Tyniec Kamieniołom. Rozkład jazdy linii 112, 203 i specjalnej T został skradziony prawdopodobnie tuż przed 15 sierpnia, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Krakowianie i turyści, korzystający tego dnia z dobrodziejstw Krakowskiej Linii Muzealnej nie kryli rozżalenia. Oburzona była również załoga konduktorska zabytkowych autobusów. Ciężko zrozumieć motywy postępowania ludzi, którzy dopuszczają się takich wyskoków.

Wiadomo, że wandalizm się zdarza, jak świat światem. Jednak sprawa znikających rozkładów jazdy, obwieszczeń i wszelkich informacji z peronów dworcowych czy przystanków komunikacji miejskiej to plaga, za którą najczęściej stoją pseudo miłośnicy transportu, których można określić jako zbieracze. Ludzi Ci przeżywają wielokrotny orgazm, kiedy mogą przynieść do domu jakąś tabliczkę, liniówkę, rozkład jazdy czy tabelę kolejności zjazdów na pętlę tramwajową. Ich pokoje wyglądają jak wielkie śmietniki, zawalone często kradzionymi gadżetami komunikacyjnymi. W podobnych okolicznościach giną często nawet znaki drogowe i inne elementy przystankowej infrastruktury. Co odważniejsi potrafili w dawniejszych czasach zwijać nawet tablice z pojazdów komunikacji miejskiej czy pociągów PKP Intercity. Do dziś kradzieżom ulegają tablice z pociągów REGIO.

Niech teraz każdy, kto choć raz przywłaszczył sobie coś takiego stanie przed lustrem i stwierdzi zgodnie z prawdą: jestem złodziejem i wandalem. Tak, szanowni Państwo! Wszyscy Wy, którzy niszczycie infrastrukturę komunikacyjną, kradniecie rozkłady jazdy, jesteście zwykłymi wandalami i złodziejami. I zwykłymi chamskimi sznurami!

Uszkodzona tablica ze skradzionymi rozkładami w Tyńcu

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane