czwartek, 25 sierpnia 2016

KRAKÓW: PKP PLK zamierza wyremontować dwie linie między Małopolską i Śląskiem

W ostatnich dniach PKP PLK ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla linii z Kalwarii przez Wadowice do Bielska, a także postępowanie w sprawie wykonawcy studium wykonalności dla linii Sucha Beskidzka - Żywiec.

Rewitalizację linii kolejowej Bielsko-Biała - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona samorządy Małopolski i Śląska planują do dofinansowania środkami swoich Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020. Dzięki uruchomionej przez PKP PLK procedurze będzie możliwe pełne przygotowanie podbudowy pod tę modernizację, której przeprowadzenie jest niezwykle istotne z punktu widzenia czasu przejazdu, który obecnie jest, lekko rzecz ujmując, dramatyczny. Z kolei zamówienie dotyczące połączenia Żywiec – Sucha Beskidzka obejmuje przygotowanie pełnej analizy inwestycji, zarówno pod względem kosztów jak i wariantów inwestycyjnych. Oba zamówienia mają być zrealizowane w niespełna 17 miesięcy, a więc na efekty jeszcze poczekamy.

Nie zmienia to faktu, że podejście do tych ważnych, zarówno pod względem lokalnym, jak i turystycznym, linii kolejowych niezmiernie cieszy. Pora teraz czekać na efekty. Pojawia się też pytanie: co z linią Trzebinia - Zebrzydowice, na której od dłuższego czasu właściwie pudruje się pryszcze?


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane