czwartek, 25 sierpnia 2016

KRAKÓW: powakacyjne rozkłady jazdy od 27 sierpnia

W tym roku już 27 sierpnia krakowski ZIKiT zaordynuje wprowadzenie powakacyjnych rozkładów jazdy. Dzięki temu już od poniedziałku, 29 sierpnia, tramwaje i autobusy zaczną kursować normalnie.

Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe zostaną przywrócone do podstawowych tabel kursowania. Na tory powrócą zawieszone tramwaje linii 7, 12 i 23, a także ponownie będzie można skorzystać z linii autobusowych 118, 132 oraz 153. Nie obędzie się także bez pewnych zmian.

Linia 439 już nie wróci - zostanie trwale zlikwidowana. W zamian zasilony zostanie rozkład linii 139, która na całej długości trasy kursować będzie w szczycie nawet co 6-7 minut. Wracają tym samym stare, dobre czasy, kiedy magistralne 139 kursowało naprawdę często. Zwiększy się też częstotliwość linii 142 w godzinach między szczytami. Autobusy pojadą co 20 minut. Wejdzie w życie także zapowiadane wzmocnienie nowej linii 452, która kursować będzie także co 20 minut.

Do 25 września uruchamiane będą linie rekreacyjne 352 i 427, dowożące nad Bagry oraz do Cholerzyna. W związku z tym linia 127 będzie funkcjonowała tylko w dni robocze, do 25 września. Na razie nie zostaną także wznowione linie 409 oraz 429, ze względu na trwające wakacje akademickie. Ich uruchomienie zostanie zapowiedziane w późniejszym terminie.

Warto także pamiętać, że od 1 września wszystkie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych będą miały prawo, na podstawie legitymacji szkolnej i przedszkolnej, do poruszania się po Krakowie za darmo z wykorzystaniem pojazdów komunikacji miejskiej.

Linia 153, jedna z wracających na trasy po wakacjach (fot. wmeritum.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane