wtorek, 30 sierpnia 2016

POLSKA: informacje o korekcie w rozkładzie jazdy pociągów PKP Intercity

W niedzielę, 4 września wprowadzona zostanie kolejna korekta rocznego rozkładu jazdy. Jakie zmiany przygotowało PKP Intercity? Oto najważniejsze z nich, bez wdawania się w szczegółowe godziny odjazdów.

Niezbędny remont odcinka linii Goleszów – Ustroń, w okresie 4 września – 15 października, wymaga wprowadzenia autobusowej komunikacji zastępczej dla pasażerów pociągów jadących do Wisły. W przypadku PKP Intercity dotyczyć to będzie pociągu IC Wisła, który od Bielska-Białej pojedzie jako autobus. Ze względu na ruch jednotorowy na odcinku Katowice Ligota – Tychy pociąg IC Korfanty pojedzie w skróconej relacji do Katowic. Utrzymanie dobrych czasów przejazdu na „wiedence”, na odcinku Częstochowa - Koluszki, wymaga dodatkowych prac. Zmiany w rozkładzie w dniach 4 września - 15 października ograniczono do kilku pociągów. PKP Intercity zawiesi kursowanie dwóch pociągów: IC Górnik oraz IC Fredro (w kierunku Wrocławia). Pociągi EIP oraz EIC relacji Warszawa – Wrocław/Jelenia Góra – Warszawa nadal będą obsługiwać Częstochowę, zmieni się tylko miejsce postoju – składy zatrzymają się na stacji Częstochowa Stradom, a nie na stacji Częstochowa Główna.

Na trasie Poznań Wschód – Trzemeszno, w celu poprawy parametrów linii, od 10 września do 15 października PKP PLK poprowadzą prace torowe. W związku z tym na torach w województwie wielkopolskim kilka pociągów PKP Intercity na odcinakach: Gniezno - Poznań Główny, Poznań Główny – Swarzędz oraz Wrocław – Poznań pojedzie zmienioną trasą. Czas podróży wydłuży się średnio o około 10 – 20 minut.

Od września remontowany będzie most kolejowy w Olsztynie. Pociągi z Warszawy pojadą do Olsztyna przez Iławę z dodatkowymi postojami na stacji Iława Główna i Ostróda. Składy nie zatrzymają się na stacjach: Nidzica, Olsztynek oraz Olsztyn Zachód. Dla pasażerów, którzy chcą dojechać do/z tych stacji od Działdowa, zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

W związku z pracami konserwacyjnymi na odcinku Wejherowo - Lębork w dniach 5-9 oraz 13-15 września zamiast trzech pociągów PKP Intercity (TLK Słowiniec, TLK Gryf oraz TLK Żuławy) zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Od początku korekty pociągi PKP Intercity: IC Doker, IC Chemik oraz IC Stoczniowiec pojadą na odcinku Kutno - Bydgoszcz drogą okrężną przez Zamków i Inowrocław. Nie zatrzymają się one na stacjach we Włocławku, Aleksandrowie Kujawskim, Toruniu Głównym, Solcu Kujawskim, Bydgoszczy Wschód oraz Bydgoszczy Leśnej. Pociągi te będą natomiast skomunikowane w Kutnie z innymi składami PKP Intercity, co umożliwi przesiadkę i dojazd do pomijanych miejscowości. Zmiany w kursowaniu składów wynikają z modernizacji linii na terenie województwa kujawsko – pomorskiego.

Wraz z wrześniową korektą pociąg TLK Hańcza będzie miał wydłużoną relację do Grodna. Ponadto pociąg Express InterCity Premium nr 4504/5 relacji Gliwice – Gdynia będzie miał postój w Tczewie. Dzięki temu mieszkańcy tego miasta zyskają dodatkowe połączenie. Natomiast  w okresie 4 września - 15 października, na trasie Kraków – Warszawa – Kraków, zostanie uruchomiony pociąg EIC Sawa, który pojedzie zamiast popołudniowego pociągu EIP z Krakowa (EIP 3103) oraz wieczornego z Warszawy (EIP 1302).

Od 3 września zawieszone zostanie kursowanie weekendowego pociągu TLK Polaris (Warszawa – Kołobrzeg – Warszawa). W zamian pasażerowie będą mogli skorzystać z nocnego pociągu TLK Mars relacji Kołobrzeg – Kraków oraz dwóch dziennych połączeń PKP Intercity: ekonomicznego TLK Słowiniec oraz składu obsługiwanego jednostką Pendolino. Ponadto od 5 września zostaną ograniczone terminy kursowania pociągu EIC Sedina (relacji Warszawa – Szczecin Główny – Warszawa). Skład w relacji Warszawa – Szczecin i Szczecin – Warszawa pojedzie w piątki i niedziele. Natomiast w sobotę będzie wyjeżdżać tylko z Warszawy, a w niedzielę tylko ze Szczecina. W pozostałe dni pociąg będzie miał skróconą relację do Poznania. Pasażerowie na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa będą mogli skorzystać z ośmiu par połączeń, w tym trzech ekspresowych.

fot. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane